Tým brankáře Petra Čecha dělí od titulu poslední dva zápasy s Liverpoolem a Wiganem.

Chelsea si po předchozí prohře od Tottenhamu již nemohla dovolit zaváhat a na její hře to bylo znát. Hned od úvodu se do Stoke zakousla. Dařilo se především Kalouovi. Útočník z Pobřeží slonoviny poprvé v sezoně vystoupil ze stínu krajana Drogby, když v 24. minutě poslal hlavičkou v pádu míč do sítě právě po Drogbově centru. Záhy navíc zvýšil po dorážce.

Při jeho druhém gólu se zranil brankář Stoke Thomas Sörensen, který si při snaze dostat se k míči dříve než Kalou poranil loket a s podezřením na zlomeninu byl odvezen do nemocnice. Hrozí mu tak, že nestihne světový šampionát, kde měl být jedničkou Dánska.

Jeho náhradník Begovic udržel čisté konto jen 10 minut. V závěru první půle totiž vybojoval pokutový kop hrdina Kalou a Lampard si s penaltou věděl rady.

Ve druhé půli navíc Kalou završil hattrick a 20. gól v sezoně dal znovu Lampard. Prosadil se již podvanácté z osmi domácích zápasů v roce 2010 a překonal i Waynea Rooneyho, který dal letos doma za Manchester United 11 branek. Skóre ještě vyšperkovali svým premiérovým gólem za Chelsea mladík Sturridge a Malouda. Chelsea podruhé v sezoně nastřílela soupeři sedm branek a výrazně si vylepšila skóre, které by rozhodovalo v případě bodové rovnosti s Manchesterem.

Brankář Čech bez větších problémů načal druhou stovku zápasů v anglické lize ochytaných s čistým kontem. Zároveň to byla jeho patnáctá nula v sezoně. O jednu lepší je jen Reina z Liverpoolu.

V sestavě Chelsea se již objevil po zranění levý bek Ashley Cole, který měl původně chybět až do konce sezony. Mohl by se tak objevit v nominaci Anglie pro mistrovství světa.

Druhým sestupujícím je Burnley

Jistotu účasti v příštím ročníku evropských pohárů již má Aston Villa. Ta dnes udolala Birmingham 1:0, když jediný gól vstřelil sedm minut před koncem z pokutového kopu Milner. Aston Villa má jistou minimálně Evropskou ligu, navíc se udržela v boji o postup do Ligy mistrů, protože má stejně bodů jako čtvrtý Tottenham, který však má zápas k dobru.

Rozhodnuto je i o druhém sestupujícím. Po Portsmouthu si druhou ligu v příští sezoně zahraje i Burnley. O jeho návratu do druhé ligy po jediném roce mezi elitou rozhodla prohra 0:4 s Liverpoolem. Ten si především zásluhou dvou branek kapitána Gerrarda pojistil postup do Evropské ligy; na sedmém místě má pětibodový náskok před městským rivalem Evertonem.

Burnley - Liverpool 0:4 (52. a 59. Gerrard, 74. Maxi Rodriguéz, 90. Babel),