Domácí začali lépe, nechtěli se nechat překvapit a aktivita byla na jejich kopačkách. Soupeř přijel s novým trenérem Soukupem na lavičce, ale ani on se nerozhodl dát přednost zkušeným oporám, a tak Švancara, Zelenka, Formánek či Randa zůstali jen mezi náhradníky.

Hosté připomínali neškodný tým z minulých kol, ruka nového kouče příliš znát nebyla. Občas se sice snažil o ofenzivní výpady šikovný Valenta, ale jeho střelbě chyběla přesnost, nebo razance. Jedinou brnaku utkání vsítil ve 40. minutě gruzínský fotbalista Tatanašvili.

Výsledek posunul Kladenské poprvé od čtrnáctého kola na první nesestupové místo, hosté už jsou předposlední a jejich situace se komplikuje.

Slávističtí mladíci v Olomouci nezvládli závěr

Fotbalisté Olomouce si poradili se Slavií a díky třem gólům ze závěrečných pětadvaceti minut ji porazili 3:1. Mistr nechal před pohárovou odvetou s Jabloncem odpočívat všechny opory, ale poločas přesto vyhrál po první ligové trefě Ivanovského. Sigma však po obrátce přidala a převahu korunovala třemi góly. Dvakrát se trefil střídající Hubník, jednou Šultes, který se devátou trefou dotáhl na spoluhráče Ordoše na druhém místě tabulky střelců.

Souboj dvou celků, které se upínají na úspěch v domácím poháru, před semifinálovými odvetami vzali prestižněji domácí. Slavia totiž přivezla na Hanou ze zdravotních a disciplinárních příčin silně kombinovaný výběr bez všech opor.

Fotbalisté Teplic zůstali i po 26. kole první ligy ve hře o mistrovský titul. V neděli dokázali vybojovat tři body na hřišti v Mladé Boleslavi po výhře 1:0 a jsou na čtvrtém místě čtyři body za Spartou. O jejich vítězství rozhodl Štěpán Vachoušek, který v 61. minutě proměnil penaltu za faul na Mahmutoviče.

Domácí kouč Stanner musel řešit problémy se sestavou. Rolko chyběl pro karty, Miller, Zahustel, Pecka a Kalina jsou zraněni a problémy s břišním svalem nepustily ani na lavičku náhradníků nejlepšího ligového střelce Kuliče.

O jedinou branku utkání se v 61. postaral hostující Vachoušek, který proměnil penaltu nařízenou za faul na pronikajícího Mahmutoviče.

26. kolo první fotbalové ligy:
SK Kladno - 1. FC Slovácko 1:0 (1:0)
Branka: 42. Tatanašvili. Rozhodčí: Paták - Filípek, Pospíšil. ŽK: Strnad, Cigánek, Kostolanský, Szabo - Kordula, Perůtka, Valenta, Zelenka. Diváci: 3455.

FK Mladá Boleslav - FK Teplice 0:1 (0:0)
Branka: 61. Vachoušek z pen. Rozhodčí: Drábek - Kordula, Dobrovolný. ŽK: Procházka - Ljevakovič, Lukáš. Diváci: 4215.

SK Sigma Olomouc - SK Slavia Praha 3:1 (0:1)
Branky: 70. a 80. Hubník, 64. Šultes - 24. Ivanovski. Rozhodčí: Bílek - Drastík, Urban. ŽK: Šultes, Hubník - Tecl, Ivanovski, Mareš. Diváci: 6037.