K dnešní výhře proti sestupem ohroženému soupeři přispěl velmi dobrým výkonem brankář Vít Baránek, který nepustil gól a zlikvidoval několik velmi dobrých střeleckých pokusů soupeře. Přesto ostravský gólman zůstává skromný. „Pokud uhrajeme poháry, bude to vynikající,“ řekl Baránek.

V posledních zápasech se vám daří, i dnes jste týmu pomohl několika výbornými zákroky. Cítíte životní formu?
Neřekl bych, že chytám v životní formě. Šlape to celému týmu. Já pomůžu klukům, oni pomůžou mně. Uvidíme, jak to dopadne po třicátém kole. Ale určitě se mi teď chytá dobře.

Sledovali jste, jak hraje Sparta?
Ani nevím, jak hrála.

4:0 vyhrála...
Tak to mají ještě o jeden gól víc než my. Ale soustředíme se sami na sebe, jdeme zápas od zápasu. Ale říkám, pokud uhrajeme poháry, bude to vynikající. Samozřejmě pokud vyhrajeme titul, budeme velmi rádi, ale jakýkoliv pohár bude dobrý.

Dá se ve dvou zápasech stáhnout pět gólů, které vám na Spartu chybí?
Ve fotbale se dá stihnout všechno, ale já si nemyslím, že bychom měli vyhrát o pět gólů s Boleslaví nebo v Příbrami, to je strašně těžké. Navíc jsou tam ještě Jablonec a Teplice, na které pořád zapomínáte.

Kapitán Martin Lukeš už po zápase se Spartou říkal, že zápas v Kladně nebude o nahánění skóre. Potvrdilo se, že to tu bude pro vás těžké?
Kladno hraje o holý život, to jsou pak strašně těžké zápasy. Kdyby vyrovnali na 1:1, těžko bychom to otáčeli. Nebyl to vůbec jednoduchý zápas.

Vyhráli jste sice 3:0, začátek zápasu vám ale moc nevycházel...
Prvních deset minut jsme možná ještě byli v pendolinu (úsměv). Prvních deset minut nebylo dobrých, pak tam trenér něco zařval, asi si k tomu kluci něco řekli a potom už si myslím, že to bylo podle trenérových představ.

Která z kladenských střel pro vás byla nejsložitější?
Ta křížná střela na začátku druhého poločasu, protože byla na delší stranu a já jsem to jen konečkama prstů vytěsnil. Byl to strašně důležitý moment, protože to bylo za stavu 1:0. Kdyby z toho byl gól, bylo by to těžké.