Trenér argentinské fotbalové reprezentace Diego Maradona cestou na tiskovou konferenci, na níž ve středu oznámil třiadvacet jmen hráčů pro mistrovství světa v Jihoafrické republice, zranil kameramana. Jeden z nejlepších fotbalistů historie novináři přejel nohu a pak mu ještě vynadal.

Podle agentury Reuters, jež se odvolává na očitého svědka, byl Maradonův vůz Mini obklopen novináři a jeden z nich upadl. Mistr světa z roku 1986 mu poté přejel dolní část nohy a postiženého seřval. "Co jsi to za kreténa, že dáváš nohu tam, kde tě můžu přejet?" křičel prý bývalý skvělý záložník na kameramana.Na místo nehody následně dorazila ambulance a odvezla zástupce médií k dalšímu ošetření. Devětačtyřicetiletý Maradona pak oznámil svou konečnou nominaci na MS, které začne 11. června. Později musel kvůli nehodě vypovídat před místními vyšetřovateli a v pátek se za zranění kameramana omluvil. "Doufám, že bude všechno v pořádku. Omlouvám se za to, co se stalo," kál se nyní Maradona, jenž incident musel vysvětlit na místě vyšetřovateli.

Zranění však není vážné. Podle agentury Noticias Argentinas neprokázalo lékařské vyšetření žádnou zlomeninu a během tří dnů by měl postižený kameraman zase normálně chodit.

Před blížícím se světovým šampionátem je Maradona objektem extrémního zájmu fotografů a novinářů. Přestože oficiální nominaci zveřejnil písemně pouze fotbalový svaz a bývalý mistr světa z roku 1986 k ní žádnou tiskovou konferenci nesvolal, před tréninkovým areálem čekala ve čtvrtek zhruba stovka žurnalistů.

Argentinu čeká v neděli přípravný zápas s Kanadou, poté už tým zamíří do Afriky.

Související