Mexičané skvěle zvládli poslední přípravný zápas před mistrovstvím světa. Po porážkách s Anglií a Nizozemím minulý týden porazili Itálii 2:1. Naopak Italové zatím mají daleko do formy světových šampionů. Po remíze 0:0 s Kamerunem se svěřenci trenéra Lippiho trápili i v Bruselu proti Jihoameričanům. Na gól nejlepšího muže na trávníku Carlose Vely a Medinovu trefu z 83. minuty odpověděl až těsně před konecem zápasu obránce Bari Leonardo Bonucci.

"Byli jsme ve vysoké nadmořské výšce v Alpách deset dnů a hráči si stěžovali na těžké nohy. Soupeř byl v mnohem lepší kondici. Své hráče znám a z prohry nejsem vůbec smutný. Podstatné je pouze to, v jaké budeme formě za deset dnů," reagoval po zápase kouč Marcello Lippi.

Španělsko v přípravném zápase v Insbrucku nastoupilo proti Korejské republice. Na trávníku sice od začátku hráli spíše náhradníci, ale postupně se objevila ve hře většina hvězd posledních mistrů Evropy. Ale Villa, Xavi Alonso, Fábregas, Iniesta ani Xavi se neprosadili. Jediný gól zápasu proti snaživému soupeři zařídil až v 87. minutě Jesús Navas ze Sevilly.

Vedle těsného vítězství mohlo Španělsko těšit i 60 odehraných minut Cesca Fábregase. Záložník Arsenalu nastoupil poprvé po dvou měsících od zlomeniny nohy. Do přípravné fáze se ještě nezapojil Fernando Torres, jenž se léčí po operaci kolena.

Až dvě branky Bastiana Schweinsteigera z pokutových kopů (z nichž zvláště ten druhý byl hodně přifilmovaný) v posledních 20 minutách zajistily Německu vítězství 3:1 nad Bosnou. Ta dlouho vedla zásluhou svého kanonýra Edina Džeka, Němci však po krásné trefě Lahma ve druhé půli dalšími dvěma góly vývoj otočili.

Přípravná fotbalová utkání:

Insbruck: Španělsko - Korejská republika 1:0 (87. Navas).

Brusel: Itálie - Mexiko 1:2 (89. Bonucci - 17. Vela, 84. Medina).

Frankfurt n. M.: Německo - Bosna a Hercegovina 3:1 (73. a 77. Schweinsteiger obě z pen., 50. Lahm - 15. Džeko).