Čas fotbalových přestupů začal a nevyhýbá se ani české lize. Tu podle všeho brzy opustí šestadvacetiletý slovenský brankář Sparty Matúš Kozáčik. "Odmítl s námi podepsat další smlouvu," přiznal generální sportovní manažer a první trenér Sparty Jozef Chovanec.

Kozáčik letí na Kypr

Kozáčik se zřejmě už tento týden stane posilou kyperské Famagusty. V úterý Kozáčik odletí na zdravotní prohlídku, po níž by měl podepsat dvouletou smlouvu s roční opcí.

Možnost nového Kozáčikova angažmá na Kypru potvrdil i hráčův agent Pavel Zíka ze společnosti Sport Invest International. "Vše směřuje k tomu, že dojde k rychlé dohodě. Pokud vše klapne, už ve čtvrtek by se mohl k novému týmu připojit," řekl Zíka. Famagusta před dvěma lety postoupila senzačně do Ligy mistrů, letos se chystá na kvalifikaci Evropské ligy.

Kozáčik odchytal ve Spartě závěr uplynulé mistrvoské sezony a pomohl týmu k titulu. Na post jedničky se ale neprosadil. V české lize odehrál 77 zápasů.

Kalas zůstane hostovat v Olomouci

Na nedávném mistrovství Evropy fotbalistů do sedmnácti let zaujal největší evropské kluby olomoucký stoper Tomáš Kalas. O sedmnáctiletého mladíka, který v závěru jara stačil ještě jako šestnáctiletý odehrál jeden zápas české ligy, usilovalo původně deset zájemců. Do konce týdne by mohlo být jasno, který z nich přetahovanou vyhraje.

Podle hráčova agenta Pavla Zíky bylo ve hře hodně zvučných klubů, ale sítem nakonec prošly jen tři nabídky. "Dvě jsou z bundesligy, třetí z Anglie. Hráč, rodina i klub vybírají nejlepší možnost a zřejmě do konce týdne bude rozhodnuto," připustil Zíka rychlý vývoj jednání.

Všechny strany prý stojí o přirozený vývoj talentovaného mladíka, a tak i v případě okamžitého přestupu stráví Kalas nejbližší rok na hostování v Olomouci, kde by měl nastupovat za prvoligový celek. "Jedná se vážně se všemi třemi zájemci a nikdo nechce jeho vývoj uspěchat," dodal manažer.

Související