Šéf střížkovských Bohemians Praha Karel Kapr dnes znovu vypovídal na disciplinární komisi fotbalového svazu v kauze údajné korupce ze strany olomouckého brankáře Petra Drobisze, nové důkazy však opět nepředložil. Disciplinárce řekl, že se spoléhá na vyšetřování policie.

Komise Kapra předvolala v souvislosti s jeho vystoupením na mimořádné valné hromadě v Nymburce. Tam střížkovský šéf před týdnem při svém krátkém vystoupení předal předsedovi svazu Ivanu Haškovi materiály týkající se korupční aféry Olomouc - notářské zápisy s výpověďmi všech čtyř současných či bývalých hráčů Bohemians Praha zainteresovaných do kauzy a také výpovědi stejných hráčů na detektoru lži u maďarské firmy.

Disciplinárka požádala Kapra o případné další důkazy, které však střížkovský šéf ani dnes nedonesl. "Pan Kapr řekl, že nic víc, než dosud předložil, nemá, ačkoliv předtím několikrát tvrdil, že postupně předloží další důkazy," řekl mluvčí komise Jaroslav Kolář.¨

Kapr: Spoléhám na policii

Kapr předložil notářsky ověřené výpovědi hráčů a výslechy na detektoru lži. "Zároveň řekl, že spoléhá na to, že něco zjistí policie, která pokračuje ve vyšetřování," doplnil Kolář.

"Jenom si mě zavolali, předal jsem panu předsedovi spis. Nic nového," řekl Kapr ČTK, když v rychlosti opouštěl sídlo fotbalového svazu na pražském Strahově.

Disciplinárka tak zatím nevynesla v korupční kauze žádné další rozhodnutí. Její šéf Jiří Golda dnes ČTK řekl, že pokud se objeví nové důkazy, okamžitě svolá zasedání komise.

Pokuta za diváka na hřišti

Střížkovští viní olomouckého brankáře Drobisze, že jejich hráčům nabídl a později předal úplatek ve výši 300 tisíc korun. Bohemians Praha měli na oplátku úmyslně prohrát duel 30. kola předminulé ligové sezony. Zápas skončil 3:0 pro Hanáky.

Disciplinárka dnes řešila také případy týkající se posledního kola druhé ligy. Za vniknutí diváka na hřiště při utkání mezi Hlučínem a Duklou Praha dostal domácí klub pokutu 20 tisíc korun. "Pořadatelé diváka rychle zajistili a předali policii ke zjištění totožnosti. Klub tedy může škodu případně vymáhat na výtržníkovi," podotkl Kolář.

Za čtyři žluté karty si na začátku další sezony jeden zápas nezahrají Michal Gonda z Opavy a mostecký Jaroslav Frnoch. Ve dvou duelech bude za osm napomínání pykat Roman Švrček z Hlučína.

Související