Matěj Vydra, dravý, šikovný mladík, který na hrotu ostravského útoku trápil svou rychlostí obránce, má nakročeno do Itálie. Osmnáctiletý talent míří podle deníku Sport do italského Udine, kde jsou za něho připraveni zaplatit sto milionů korun.

"Jednáme velmi intenzivně a jsme velmi blízko. Ale dokud to není hotové, nechci říkat nic dalšího, natož jakkoli komentovat třeba přestupovou sumu," řekl listu majitel Baníku Tomáš Petera.

Člen reprezentační devatenáctky Vydra, jenž v lednu přišel do Ostravy z druholigové Jihlavy za částku odhadovanou na 15 až 25 milionů korun, by měl do Itálie odjet už dnes. Podle serveru iDnes.cz podepíše v pátek smlouvu na pět let.

Během půlročního angažmá v Baníku odehrál Vydra 14 zápasů a čtyřikrát skóroval. Zazářil především ve svém prvním utkání na Bazalech, kdy jako střídající hráč dal dva góly Jablonci.

Pokud Vydra skutečně do Udine přestoupí, stane se už pátým českým hráčem v tomto klubu za poslední dekádu. Před svým přestupem do AC Milán v Udine působil tři sezony jiný bývalý hráč Baníku Marek Jankulovski, po něm tam hráli obránci Tomáš Sivok a Tomáš Zápotočný. Od loňska je členem klubu brankář Zdeněk Zlámal, jenž však strávil uplynulou sezonu na hostování ve španělském Cádizu.

Související