V prosinci mu bude osmatřicet, loni závěr sezony vynechal kvůli problémům s kolenem, ale na odchod do sportovního důchodu nemyslí, i když je na něj připravený. Brankář Jaromír Blažek se připravuje s fotbalisty Sparty v rakouském horském středisku Bad Kleinkirchheim na další sezonu a koleno, které jej loni trápilo zatím drží.

Když se vrátí zranění, končím

"Musím být ale realista. Pokud by se mi vrátilo zranění, znamenalo by to konec. Lékaři mi jasně řekli, že pokud bych musel na operaci, následoval by rok rekonvalescence. A to už bych ve svém věku nebyl ochoten absolvovat," konstatoval otevřeně brankář.

Blažek nyní získal na místo prvního brankáře nového a hodně zkušeného konkurenta - z Aderlechtu Brusel přišel o tři roky mladší Daniel Zítka. "To bylo naprosto logické. Matúš Kozáčik nechtěl ve Spartě prodloužit a se mnou to může být všelijaké. A pokud bych najednou vypadl, měl by klub ještě k dispozici na pár let zkušeného kluka, který toho hodně odchytal v zahraničí," komentoval Blažek letní přestup dalšího bývalého reprezentanta.

"Ještě před Danovým příchodem jsme řešili s vedením klubu, že bych mohl ještě pár let zůstat jako zkušená dvojka. Ale to nevidím reálně, to by moji motivaci hodně snížilo, potřebuju mít stále nějaké cíle. Teď třeba ten, že si se Spartou ještě zahraju Ligu mistrů," připustil Blažek.

Užívám si každý den

Končit fotbalovou kariéru, což jeho spoluhráč Tomáš Řepka označil za polosmrt, ještě nechce, ale je připravený i na variantu, že bude muset... "Vím, že to nebude jednoduché. Žiju kabinou, a i když jsem byl zraněný, tak jsem byl na Letné stále. Jenže pokud by byl skutečný konec, musel bych se přizpůsobit," řekl.

Hned se ale vrátil k příjmnějším myšlenkám. "Smlouvu mám na rok, dál se zatím nedívám. Užívám si každý den fotbalového života, přestože každá další příprava hodně bolí. Jenže stojí to stále za to," dodal účastník tří mistrovství Evropy, který má za sebou i mistrovství světa v roce 2006.