Sedmnáctiletý fotbalový talent Tomáš Kalas přestoupil z Olomouce do Chelsea. Londýnský klub to oznámil na svých webových stránkách. "Tomáš podepsal smlouvu, ale v příští sezoně ještě bude hostovat v Sigmě," stojí na stránkách chelseafc.com bez uvedení podrobností k víceleté smlouvě. Hanácký klub si podle zákulisních informací může přijít na sumu kolem 160 milionů korun.

Kalase chtěly i jiné evropské kluby v čele s Arsenalem, Leverkusenem či Hoffenheimem, ale nakonec se postěhuje do mládežnické akademie Chelsea. Kalas se v klubu zařadí po bok českých brankářů Petra Čecha a Jana Šebka.

"Byla to velká přetahovaná a přestupová částka, kterou po dohodě nezveřejníme, tomu odpovídá. S tak velkým zájmem největších klubů o českého hráče jsem se ještě nesetkal," řekl manažer Pavel Zíka ze společnosti Sport Invest, která Kalase zastupuje.

Chelsea: Je rychlý a atletický

Mladý obránce debutoval v české lize v minulé sezoně a skauty evropských klubů výrazně zaujal na evropském šampionátu sedmnáctiletých. "Tomáš je velmi rychlý a atletický typ. Je dobrý v situacích jeden na jednoho a dobře si rozumí i s míčem," hodnotí Kalase web Chelsea.

Podle klubového prohlášení si mistr Premier League od Kalase hodně slibuje. "Cítíme, že je v Tomášovi velký potenciál. Teď je správný čas ho získat proo Chelsea, ale bude nejlepší když ještě rok růstane doma a pořádně si osahá atmosféru prvního týmu. Těšíme se, že se k nám připojí příští sezonu."

Stoper, nebo pravý bek

Během nadcházejícího ročníku ale Kalas londýnskému klubu nezmizí z očí. "Zůstaneme v kontaktu a Tomáš k nám občas přijede," uvedla Chelsea v prohlášení o stoperovi, který ale také může hrát na pravém kraji obrany.

Chelsea prý se Sigmou díky Kalasově přestupu zahájí i spolupráci týkající se například výměnných pobytů pro mladé hráče. "Celkově to je famózní projekt," uvedl Zíka.

Související