S novým kapitánem Lukášem Jarolímem, který se do týmu vrátil po třech letech v italské Sieně, se pokusí fotbalisté Slavie vrátit na špici ligy. Kapitánskou pásku převzal po Stanislavu Vlčkovi, který po nevydařené sezoně Slavie navrhl změnu. Na jméně nového kapitána se shodli hráči.

"Je to zavazující, ale není důležité, kdo bude kapitán, ale aby dařilo mužstvu. Je tu hodně zkušených hráčů a každý zná svoji roli," řekl záložník, kterému bude koncem měsíce už třicet čtyři let a poslední rok v italské lize toho moc nenahrál. Jeho start v pátečním derby s Bohemians 1905 také není jistý, protože si v posledním přípravném utkání zranil kotník.

V Itálii poznal i odlišný způsob přípravy, hodně zaměřený na taktiku. "Itálie je z hlediska propracovanosti taktiky extrém. Neuvěřitelně se dbá v přípravě na obranu. U nás se možná taktická stránka podceňuje," mínil slávistický záložník.

Ve Slavii jej vede trenér Karel Jarolím, který je zároveň jeho otcem a v minulosti vztahy mezi nimi občas zaskřípaly. "Táta se za tu dobu poměrně markantně změnil. Ve vztahu ke mně se ohromně zklidnil. Vždy mě víc sledoval a já neměl klid, ale letos za celou přípravu nedošlo k žádné rozepři. Každopádně mi připadá mírnější," řekl Lukáš Jarolím.

Podle něj kouči Slavie prospěla i dvouměsíční pauza poté, co na konci března rezignoval na svou funkci, do níž se před začátkem přípravy opět vrátil. "Potřeboval si odpočinout, vždyť byl pět let v zápřahu. Myslím, že načerpal sílu do nové práce," poznamenal nový slávistický kapitán.

Související