Z Olomouce do Chelsea? Že i taková fotbalová trasa existuje, dokazuje sedmnáctiletý talentovaný obránce Tomáš Kalas, který z Hané do slavného anglického klubu přestoupil. Ještě rok se na velký skok do Británie bude připravovat v Olomouci.

"Tomáš je jeden z nejtalentovanějších hráčů na světě ve své věkové kategorii,“ prohlásil na adresu českého mladíka sportovní ředitel Chelsea Frank Arnesen na dnešní tiskové konferenci v Praze. "Tomáše jsme sledovali asi tři roky, sledovalo ho dohromady pět lidí včetně mě, takže to nebylo unáhlené rozhodnutí. Chelsea je v situaci, kdy si vybírá hráče, o kterých jsme přesvědčeni, že nám mohou něco v budoucnu přinést. A Tomáš takový je,“ doplnil Arnesen. "Já jsem byl útočník a proti Tomášovi bych nechtěl hrát," přidal ještě vlivný představitel londýnského klubu, který nastínil i plán, že by po podzimní části mohl Kalas absolvovat týdenní stáž s prvním týmem Chelsea.

I Ancelotti bude Kalase sledovat

Už během nadcházející sezony v Olomouci bude Kalas pod drobnohledem celého trenérského štábu Chelsea. "Každého hráče na hostování pečlivě sledujeme, máme DVD ze zápasů, které pak sleduje i trenér Carlo Ancelotti. Ten o Tomášovi ví a moc se mu líbí, přirovnal ho k italským obráncům, které má rád,“ tlumočil Arnesen pocity trenéra A-týmu Chelsea.

"Splnil se mi sen, Chelsea jsem vždycky fandil. Ta jednání byla vyčerpávající, ale jsem moc rád, že do Chelsea přestupuju," řekl Kalas.

Přestupová částka je tajná

Za kolik do Chelsea odchází, zůstává tajemstvím. Médii proběhla informace, že by Olomouc mohla za Kalase získat až 160 milionů korun"Jsme rádi, že klub jako Olomouc může přímo prodat hráče do klubu, jakým je Chelsea. Částka rozhodně není taková, jak se v uplynulých dnech psalo, ale je pro nás velmi dobrá. Je nastavena tak, že čím víc se bude Tomáš prosazovat, tím výhodnější to bude pro klub," uvedl člen představenstva Sigmy Olomouc Robert Runták. O talentového obránce se zajímaly ještě Arsenal, Leverkusen a Hoffenheim.

Jaká bude Kalasova pozice během podzimní sezony v Olomouci? "Bude stejná jako u všech ostatních mladých hráčů. Určitě dostane prostor, Tomáš nemusí hrát jen ve středu obrany, ale i na kraji nebo na pozici defenzivního záložníka. Určitě ho během podzimu využijeme," uvedl olomoucký trenér Zdeněk Psotka.

Pevnější vztah mezi Chelsea a Olomoucí

Přestupem Kalase ale spolupráce Olomouce a Chelsea nekončí. Naopak. "Spolupráce mezi kluby bude spočívat ve výměně trenérů mládeže, zahraničních stážích, vzájemných zápasech, sdílení zkušeností a tréninkových metod," popsal agent agentury Sport Invest Pavel Zíka.

Související