Změny v sestavě ohládil trenér sparťanských fotbalistů Jozef Chovanec pro středeční odvetu druhého předkola Ligy mistrů s Liepajou. Důvodem je mdlý výkon některých hráčů v sobotním ligovém utkání v Hradci Králové.

Kdo si nezaslouží hrát?

Sparta má po výhře 3:0 v prvním utkání téměř zajištěný postup do další fáze kvalifikace o milionářskou soutěž. "Změny budou, ale nebudou dány výsledkem z Lotyšska. Vynutí si je výkony některých hráčů v sobotním ligovém utkání. Ti, kteří si to nezaslouží, hrát nebudou, a třeba se ani nedostanou na lavičku. Možnost chytit příležitost dostanou ostatní," prohlásil Chovanec bez upřesnění sestavy.

Na sestavu bude mít sice sobotní duel vliv, ale na atmosféře v kabině se to podle Chovance neodrazí. "Je to realita, zápas jsme si zhodnotili a dnes už myslíme pouze na středu. Máme před sebou novou výzvu a také v předkole Ligy mistrů jsme stále jen na začátku našeho úkolu," řekl.

Navíc ani Liepaju prý ještě nelze považovat za vyřazeného soupeře. "Soupeř bude hrát u nás uvolněněji, nemá co ztratit. Minule měl za sebou dva nevydařené ligové zápasy a byl pod tlakem vlastních fanoušků, tady naopak může ukázat to nejlepší ze sebe," tvrdí Chovanec.

Podle něj bude důležité, aby se hráči prezentovali lepším výkonem i kvůli fanouškům. "Pro nás vždy byli dvanáctým hráčem a musíme je odměnit poctivým výkonem," přál si trenér.

Sparta v úterý, Plzeň ve čtvrtek

Jediné, co Chovance skutečně trápí, je skutečnost, že v sedmi dnech jeho hráče čekají tři soutěžní zápasy. Nejprve s Liepajou, v sobotu proti Slovácku, a pokud ve středu jeho tým postoupí, pak už v úterý proti Poznani v třetím předkole Ligy mistrů. "To mi připadá naprosto nelogické," řekl kouč, ale víc to komentovat nechtěl.

Sparta testovala na UEFA, zda by bylo možné prohodit pořadí zápasů Plzně a Sparty, protože západočeský klub bude své utkání předkola Evropské ligy hrát také na Letné. Jenže funkcionáři v Nyonu to odmítli a pak los rozhodl, že se bude hrát uprostřed týdne na stejném stadionu duel Sparta - Poznaň a poté Plzeň - Besiktas. UEFA nakonec sáhla k tomu, že zápas pražského klubu předsunula na úterý 27. července, Plzeň bude hrát ve čtvrtek 29. července.

Související