Dvaašedesátiletého Zemana prý k návratu na lavičku Foggie, která v uplynulé sezoně bojovala o udržení ve třetí lize v play off, přemluvil staronový majitel klubu Pasquale Casillo. Právě on v roce 1986 stál i za prvním angažmá českého trenéra ve Foggii.

Někdejší manažer české reprezentace Vlastimil Košťál sice při spekulacích o možném nástupci Karla Brücknera před dvěma lety prohlásil, že Zeman je již za zenitem, jenže fanoušci Foggie, která letos slaví devadesát let existence, jsou opačného názoru. "Věřím, že se vrátíme do Serie A," říká jeden ze stovky příznivců, kteří přišli českého kouče přivítat.

"Čekáme, že nám konečně vrátí radost z fotbalu. Radost, kterou jsme od roku 86 nezažili," přidává se další letitý příznivce. "Jsem šťastný, že jsem zpátky," uvedl Zemana při jednom z mnoha dotazů novinářů.

Na lavičce "Satanelli" Zeman nejprve vydržel jen jednu sezonu, když se ale do klubu o dva roky později vrátil, slavil s ním nečekaný úspěch. V roce 1991 dovedl Foggii do Serie A a v dalším ročníku s ním obsadil deváté místo. Víc gólů navíc dokázal nastřílet jen tehdejší mistr AC Milán. Po Zemanově odchodu do Lazia v roce 1994 Foggia okamžitě sestoupila.

Zeman v Itálii naposledy trénoval před čtyřmi lety Lecce a celkem na apeninském poloostrově vystřídal již 13 týmů a mimo jiné se proslavil také jako zarytý odpůrce dopingu, který v roce 1998 coby kouč AS Řím veřejně označil několik fotbalistů užívajících steroidy, čímž dopomohl k větší kontrole.

Naposledy vedl v roce 2008 Crvenou Zvezdu Bělehrad a několikrát se o něm spekulovalo jako o možném trenérovi českého národního týmu. Rodák z Prahy do Itálie emigroval v roce 1968 a od roku 1975 má italské občanství.

Související