Fotbalisté Olomouce deklasovali v utkání druhého ligového kola vicemistra z Jablonce 4:1 a minimálně do pondělí poskočili do čela tabulky. Hanáci rozhodli o teprve druhé výhře z posledních jedenácti vzájemných zápasů skvělým vstupem do druhé půle, během sedmnácti minut po přestávce dali všechny čtyři branky. Premiérovým hattrickem v nové sezoně se blýskl Hubník.

Michal Hubník byl k nezastavení. V první půli ještě střelecky mlčel, ale od 46. minuty začalúřadovat. První gól dal, na druhý přihrál. Za další čtyři minuty vyhrál souboj před vápnem a bombou pod břevno upravil na 3:0. A za chvíli zkompletoval hattrick. Po Petrově centru se krásně položil do vzduchu a akrobaticky potřetí překonal Špita.

Jablonec musel dál odolávat domácím atakům, přesto se mu v závěru podařilo aspoň zkorigovat skóre. V poslední minutě se trefil tvrdou střelou střídající Pekhart. I tak má ale jablonecký kouč Komňacký před čtvrtečním vstupem do Evropské ligy o čem přemýšlet.

Ústí získalo první ligové body překvapivě na hřišti Brna

Fotbalisté Ústí nad Labem překvapivě zvítězili v utkání druhého ligového kola v Brně 3:1 a slaví první výhru v nejvyšší soutěži. Nováčka nasměroval k dnešnímu triumfu povedený úvodní poločas, který vyhrál 2:0. Brňané jsou po dvou kolech bez bodu.

V Brně se hrál podobný zápas jako v Olomouci. V sedmé minutě dostal Kraut na polovině soupeře hodně prostoru, postupoval sám směrem k šestnáctce a když ho stále nikdo neatakoval, napálil míč z dvaceti metrů přesně k levé tyči.

Dvě minuty před poločasem se podobně trefil, který z dvaceti metrů nedal Burešovi šanci. Stejný hráč proměnil v 61. minutě penaltu po ruce Husára.

Zbrojovka sice v závěru vyvinula náznak náporu a díky Dostálkovi tři minuty před koncem zlomila čekání na první střelecký zápis v sezoně, ale špatný dojem z utkání tím nemohla vylepšit.

Teplice stejně jako Brno nezískaly zatím ani bod

Fotbalisté Příbrami zvítězili v utkání druhého ligového kola v Teplicích 2:1 a ze Stínadel si vezou všechny tři body po více než devíti letech.

V 28. minutě nakopl míč přes domácí obránce Huňa, našel rozběhnutého Jurdíka a ten po třicetimetrovém sprintu zavěsil z levé strany pod břevno. Tepličtí zkoprněli a jejich hru ovládl zmatek. Za chvíli dostali další lekci.

Deset minut po prvním gólu oklamali Příbramští ofsajdovou past i podruhé a na pravém křídle byl rázem úplně sám Klesa. Jeho centr doletěl zadní tyč k Pleškovi, jehož nepovedenou střelu usměrnil do sítě Huňa.

Teplice udeřily až v úplném závěru. Ve zmatku po rohovém kopu v 87. minutě si našel míč na vápně Mareš a pěkným obloučkem poslal míč do horního růžku. Na víc už ale Teplicím nezbyl čas.

2. kolo Gambrinus ligy:

Sigma Olomouc - FK Baumit Jablonec 4:1 (0:0)

Branky: 46., 58. a 63. Hubník, 54. Petr - 90. Pekhart. Rozhodčí: Kovařík - Handlíř, Moudrý. ŽK: Vošahlík (Jablonec). Diváci: 5024.

Olomouc: Drobisz - Janotka, Kučera, Škerle, Vepřek - Bajer, Kaščák, Hořava - Petr (66. Navrátil), Šultes (79. Melinho), Hubník (70. Vašíček). Trenér: Psotka.

Jablonec: Špit - Krajčík, Zábojník, Drsek, Jablonský - Vošahlík (56. Pekhart), Jarolím (80. Haurdič), Loučka, Pavlík, Kovařík (62. Eliáš) - Lafata. Trenér: Komňacký.

Zbrojovka Brno - FK Ústí nad Labem 1:3 (0:2)

Branky: 87. Dostálek - 43. a 63. z pen. Doležal, 7. Kraut. Rozhodčí: Příhoda - Vysloužil, Moláček. ŽK: Chlup - Krbeček, Volek. Diváci: 3025.

Brno: Bureš - Červinek, Jílek, Trousil, Husár (67. Hodek) - Chlup, Dostálek, Křeček (46. Okleštěk), Polách, Kalabiška (67. Střeštík) - Rabušic. Trenér: Večeřa.

Ústí: Novák - Valenta, Džuban, Polák, Vrtělka - Doležal (72. Franc), Zachariáš (87. Gibala), Martykán, Volek - Krbeček (81. Jindráček), Kraut. Trenér: Habanec.

FK Teplice - 1. FK Příbram 1:2 (0:2)

Branky: 87. Mareš - 28. Jurdík, 39. Huňa. Rozhodčí: Mikel - Kordula, Lakomý. ŽK: Vondrášek, Stožický, Došek, Vachoušek - Hruška, Huňa. Diváci: 3950.

Teplice: Slavík - Vidlička, Lukáš, Klein, Rosa - Ljevakovič, Matula (46. Verbíř), Vachoušek, Stožický - Mahmutovič (46. Došek), Vondrášek (74. Mareš). Trenér: Plíšek.

Příbram: Hruška - Plašil, Ricka, J. Štochl, Nohýnek - Klesa (89. Wágner), Videgla, Tarczal, Pleško - Jurdík (63. Borek), Huňa. Trenér: Hřídel.