Slavia začala ligu remízou s Bohemians 1905, Ostrava si jela pro bod do Příbrami. A na první vítězství si oba týmy, patřící mezi favority ligy, musí počkat ještě nejméně týden. Jejich vzájemné utkání ve 2. kole totiž skončilo na Bazalech remízou.

V úvodu utkání zahrozil po přiťuknutí dorostence Hory slávista Grajciar, míč však šel mimo Daňkovy tyče. Pak Vaniaka protáhl prudkou střelou domácí Frejlach. "Bylo štěstí, že jsem ten přímák viděl," prohodil strážce slávistické branky.

Třicátá sedmá minuta už ukazatelem skóre pohnula. Na hranici šestnáctky Kisel vtipně zakombinoval s Milanem Černým a výhodné střelecké pozice využil - 0:1.

Bazaly se bály porážky jen do 51. minutě, kdy nádhernou střelou bez přípravy vyrovnal agilní Frejlach. "Hráč Baníku šel z plného sprintu proti míči, trefil to do šibenice, super gól," ocenil Frejlachovu střelu stoper Slavie Jiří Koubský. "Škoda, že jsme to čisté konto neudrželi déle," prohodil Karel Jarolím, trenér Pražanů.

Solidní šance pak prováhali domácí Neves, Bolf i Varadi, takže skóre už se nezměnilo. "Na to, že oproti minulé sezoně jsme měli v sestavě šest nových hráčů, jsem jejich výkonem poměrně příjemně překvapen. Ale samozřejmě jsme chtěli vyhrát," konstatoval Miroslav Koubek, trenér Ostravy.

2. kolo první fotbalové ligy:

Baník Ostrava - Slavia Praha 1:1 (0:1)

Branky: 52. Frejlach - 37. Kisel. Rozhodčí: Adámek - Štěrba, Koval. ŽK: Marek, Varadi - Hora, Janda. Diváci: 6075.

Ostrava: Daněk - Šmejkal, Neuwirth, Bolf, Neves - Frejlach, Marek, Hušbauer - Pilík (85. Šenkeřík), Varadi, Zeher. Trenér: Koubek.

Slavia: Vaniak - Čelůstka, Koubský, Vomáčka, Hubáček - Grajciar, Ragued, Kisel, J. Černý (71. Janda) - Hora (83. Vlček), M. Černý. Trenér: Jarolím.

1. Olomouc 2 1 1 0 6:3 4
2. Mladá Boleslav 2 1 1 0 3:1 4
3. Plzeň 2 1 1 0 5:4 4
4. Příbram 2 1 1 0 2:1 4
5. Slovácko 2 1 0 1 4:2 3
6. Hradec Králové 1 1 0 0 2:1 3