Vedení národního svazu (AFA) dnes oznámilo, že Diegu Maradonovi, jednomu z nejlepších hráčů historie, neprodlouží smlouvu, která vypršela po čtvrtfinálové porážce 0:4 od Německa na mistrovství světa.

Propustit sedm spolupracovníků? To ne, řekl Diego 

Mluvčí AFA oznámil rozhodnutí výkonného výboru poté, co ztroskotala jednání mezi Maradonou a prezidentem svazu Juliem Grondonou. Ten údajně legendárnímu záložníkovi nařídil, aby propustil sedm členů trenérského týmu včetně svého nejlepšího přítele Alejandra Mancusa z asistentské pozice, na což brzy padesátiletý kouč nepřistoupil.

Maradona před pondělní schůzkou s šéfy AFA uvedl, že chce ve funkci pokračovat. Dal si však podmínku, že nesmí přijít o žádného člena svého štábu, i kdyby to měl být jen masér.

Raději odjel za přítelem Chávezem do Venezuely 

AFA přitom před dvěma týdny dala hvězdě mistrovství světa 1986 šanci vést národní mužstvo ještě další čtyři roky. Maradona však místo schůzky s Grondonou odletěl do Venezuely na pozvání tamějšího prezidenta Huga Cháveze, svého přítele a ideového spojence.

Pod Maradonovým vedením sehrála Argentina 15 zápasů s bilancí osmi vítězství a sedmi porážek. Dvě z nich přitom patří k nejhorším v reprezentační historii - 0:4 s Německem a 1:6 v Bolívii v kvalifikaci o MS.

Nástupcem asi Sabella nebo Russo 

Hlavními kandidáty na uprázdněnou funkci u argentinské reprezentace jsou podle agentury Reuters Alejandro Sabella z Estudiantes a kouč Racingu Miguel Russo

Související