Nejdražší fotbalista světa Cristiano Ronaldo možná změní číslo na dresu. Hvězda Realu Madrid by ráda získala sedmičku, kterou však chce vedení "Bílého baletu" po odchodu dlouholetého kapitána Raúla do Schalke vyřadit.

"Rád bych ji měl. Jsem přesvědčen, že Raúl by byl rád, kdybych ji dostal, protože mě zná a ví, jaký jsem," řekl Ronaldo na oficiálním webu klubu. Portugalský reprezentant se sedmičkou hrál v Manchesteru United a po příchodu do Španělska nastupuje s devítkou.

Ronaldo: Mourinho nás extrémně motivuje

Třiatřicetiletý Raúl odešel z Madridu poté, co nefiguroval v plánech nového trenéra Josého Mourinha. Real opustil po 17 letech. V dresu "Bílého baletu" odehrál 723 zápasů a vstřelil 324 branek, což z něho dělá rekordmana klubu. S týmem získal šest ligových titulů a třikrát vyhrál Ligu mistrů. Od roku 2003 nosil kapitánskou pásku. Se Schalke podepsal dvouletou smlouvu.

"Rozhodl se podle nejlepšího vědomí a svědomí. Pro Real byl velmi důležitým hráčem a jsem si jist, že opět bude hrát skvěle," řekl Ronaldo.

Pětadvacetiletý Portugalec je také nadšený z příchodu nového trenéra Josého Mourinha. "Jeho tréninky jsou fantastické. Nikdo necítí únavu, protože nás extrémně motivuje. Všichni jsme rádi, že je tady," prohlásil.

Současně ujistil fanoušky, že přestože je Mourinho vyznavačem precizní defenzivy, Real pod jeho vedením určitě nebude jen bránit. "Máme ofenzivní hráče, takže budeme útočný tým," řekl.

Související