Zhrzený argentinský fotbalista Juan Sebastian Verón měsíc po skončení světového šampionátu otevřeně kritizoval bývalého reprezentačního kouče Diega Maradonu. Pětatřicetiletý záložník těžce nesl, že jej Maradona v Jihoafrické republice po prvním utkání posadil na lavičku náhradníků.

Měl tvořit, ale byl na lavičce

Verón tvrdí, že mu Maradona slíbil post tvůrce hry, to však platilo jen pro utkání s Nigériií. "V jeden moment mi řekl, že chce, abych byl Xavim (špílmachr španělské reprezentace - pozn. red.) našeho týmu," vzpomínal Verón v rozhlasovém rozhovoru. "A najednou sedíte na lavičce. To zabolí," stěžoval si fotbalista, který prošel Interem Milán i Manchesterem United.

Velké kritice pak Verón podrobil především složení tříčlenné záložní řady Argentiny. "Angel (Di Mária) and Maxi (Rodriguez) jsou zvyklí hrát po stranách, to způsobovalo početní nevýhodu ve středu hřiště. Javier (Mascherano) pak často hrál proti třem soupeřům," krtizoval Mradonovy taktické záměry. Maradonovi nakonec nebyla po čtvrtfinálové porážce 0:4 od Německa prodloužena smlouva.

Podle zásluh

"Argentinský svaz by měl hledat otevřené a kvalifikované lidi, kteří by pracovali pro mužstvo. Nemám nic proti členům mistrovských týmů z let 1978 a 1986, ale to samo o sobě nestačí. Mělo by se vybírat podle zásluh."

Dočasným vedením reprezentace byl pověřen Sergio Batista, jenž měl předtím na starosti mládežnické výběry. Jeho středeční premiéra dopadla úspěšně, Argentina vyhrála v Irsku 1:0 a Batista má nyní větší šanci získat trenérský post na plný úvazek.

Související