Fotbalisté Slavie Praha poprvé v ligovém ročníku prohráli. V 5. kole si z Edenu po výhře 3:1 odvezl výhru Liberec, který naopak poprvé zvítězil. Slavia vedla již od sedmé minuty po gólu Kisela, ještě do poločasu skóre otočili Kerič a Štajner, v poslední minutě se podruhé trefil Kerič.

K radosti hráčů Slavie se poprvé v sezoně naplnil domácí kotel fanoušky, kteří přerušili bojkot. A hráči se jim odvděčili hodně rychle. Již v sedmé minutě na hranici šestnáctky Vlček pěkně prostrčil míč na volného Kisela a ten přesnou ranou ke vzdálenější tyči propálil Bičíka a vstřelil již svůj letošní čtvrtý ligový gól.

Domácí měli více ze hry, kombinačními akcemi se dostávali k soupeřově brance, ale do brankových příležitostí již ne. Naopak ve 27. minutě hosté po ojedinělé útočné akci vyrovnali. Bosančič přistrčil míč Keričovi, který se prodral podél Vomáčky a přízemní střelou překonal Vaniaka. Liberec byl dokonale efektivní. Ve 37. minutě si Štajner zaběhl na hranici ofsajdu za obranu na pas Bosančiče, sám před Vaniakem si míč zasekl a v klidu jej obstřelil.

Hosté pozorně bránili, ale jakmile se jim naskytla šance zaútočit, tak ji využili a byli nebezpečnější než fotbalisté Slavie. Třetí gól měl na kopačce v 76. minutě Vácha, ale úplně sám před Vaniakem zbrkle vysoko přestřelil. V poslední minutě pojistil výhru Kerič. Slavia Liberec neporazila popáté za sebou, z posledních šesti domácích zápasů zvítězila jen jednou.

Jablonec po třech zápasech vyhrál

Fotbalisté Jablonce v 5. kole zdolali Bohemians 1905, a to i přesto, že od 22. minuty Jablonec prohrával, jelikož se za Pražany prosadil Bálek. Ještě do poločasu se ale Severočechům podařilo průběh utkání zvrátit, trefili se Vošahlík a Jarolím, který v 60 ještě navýšil skóre na konečných 3:1. Jablonec s "klokany" neprohrál pojedenácté za sebou.

"Klokani" se oklepali z tlaku a záhy nečekaně udeřili. Špit ve 22. minutě vyrazil Hartigovu střelu pouze před sebe, kde číhal Bálek a doklepl míč do sítě. Jedenáct minut před pauzou už domácí oslavovali vyrovnávací trefu. Sudí Kocourek nařídil proti hostům k jejich velké nelibosti po zákroku na Pekharta těsně za vápnem přímý kop, který zakroutil přesně k tyči Jarolím.

Přesto se ještě před odchodem do kabin povedlo Jablonci otočit skóre. Pavlík v nastaveném čase první půle přiťukl do strany Vošahlíkovi a Sňozík se proti umístěné střele k tyči natahoval marně.

V 60. minutě přidali Severočeši třetí gól. Vošahlík v rohu šestnáctky počkal se střelou a pak technickým pokusem k tyči znehybnil hostujícího gólmana. Hosté se sice snažili, ale jejich maximum bylo Kaufmanem nastřelené břevno.

Plzeň si zase zastřílela

Fotbalisté plzeňské Viktorie se vrátili do čela ligové tabulky, když v 5. kole doma porazili Slovácko jasně 3:0. Ráz celému zápasu dala rychlá branka Pavla Horvátha. Hosté si sice také vypracovali několik střeleckých příležitostí, dobře kombinující Plzeň měla ale více ze hry a ve druhé půli přidali další dvě branky Rezek s Kolářem.

Vstup do zápasu lépe vyšel domácím. Horváthův střílený centr ještě dokázal brankář Slovácka Filipko se štěstím vyrazit. V 9. minutě ale kopal plzeňský kapitán trestný kop z hranice šestnáctky a přesnou střelou k pravé tyči otevřel skóre.

Hosté, kteří přestáli drtivý plzeňský tlak ze závěru poločasu, mohli vyrovnat těsně po přestávce. Volešák totiž našel na pravé straně nabíhajícího Víta Valentu, který tváří v tvář Ticháčkovi neuspěl. Domácí poté drželi míč a kontrolovali vývoj utkání. Navíc v 58. minutě předvedli rychlý brejk po pravé straně Petržela s Kolářem, po jehož ideálním vybídnutí zvýšil zblízka Rezek.

O čtyři minuty později si oba hráči role vyměnili. Rezek sprintem po levé straně překonal kompletní defenzivu hostů a Kolář už pohodlně přidal do opuštěné branky třetí gól.

5. kolo první fotbalové ligy:
Slavia Praha - Slovan Liberec 1:3 (1:2)
Branky: 7. Kisel - 27. a 90. Kerič, 37. Štajner. Rozhodčí: Adam - Jiřík, Pospíšil. ŽK: Fleišman, Kerič, Gecov (všichni Liberec). Diváci: 8998.

Slavia: Vaniak - Čelůstka, Vomáčka (80. Janda), Trapp, Hubáček - J. Černý (46. Zákostelský), L. Jarolím, Ragued, M. Černý - Vlček (71. Hora), Kisel. Trenér: K. Jarolím
Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Kelič, R. Dejmek, Fleišman (69. Vulin) - Martan (58. Liška), Vácha, Gecov, Štajner, Bosančič (81. Vojta) - Kerič. Trenér: Petřík.

FK Baumit Jablonec - Bohemians 1905 3:1 (2:1)
Branky: 45.+1 a 60. Vošahlík, 34. Jarolím - 22. Bálek. Rozhodčí: Kocourek - Mencl, Večeřa. ŽK: Pekhart - Sňozík, Lukáš, Hartig. Diváci: 4122.

Jablonec: Špit - Krajčík, Zábojník, Pavlík, Jablonský - Haurdič, Jarolím (74. Eliáš), Loučka, Kovařík (61. Piták) - Pekhart, Vošahlík (85. Drsek). Trenér: Komňacký.
Bohemians: Sňozík - Jindřišek, Lukáš, Nikl, Rychlík - Štohanzl (78. Trubila), Kaufman, Držík, Moravec - Hartig (46. Škoda), Bálek (66. Cissé). Trenér: Hoftych.

FC Viktoria Plzeň - 1. FC Slovácko 3:0 (1:0)
Branky: 9. Horváth, 58. Rezek, 62. Kolář. Rozhodčí: Kovařík - Ubias, Teuber. ŽK: Hlúpik, Kordula, Košút (všichni Slovácko). Diváci: 5421.

Plzeň: Ticháček (67. L. Krbeček) - Rajtoral, Navrátil (37. Ševinský), Bystroň, Limberský - Petržela (82. Žůrek), Kolář, Rada, Horváth, Jiráček - Rezek. Trenér. Vrba.
Slovácko: Filipko - Kuncl, R. Mezlík, Košút, Kubáň - Fujerik, Kordula (80. Urbánek), Volešák, V. Valenta - Szmek (77. Nestorovski), Hlúpik (46. J. Valenta). Trenér: Soukup.