Třemi góly po přestávce rozhodli fotbalisté Olomouce zápas 6. kola proti Brnu a vítězstvím 3:0 si upevnili druhé místo v prvoligové tabulce. Sigma měla po celý zápas navrch, hostující vzdor však zlomila až po obrátce dvěma slepenými góly Šultese a Hubníka, který se svým pátým letošním zásahem dotáhl v tabulce střelců na vedoucího Jana Rezka.

Jiný obraz hry se ani nečekal: Sigma musela od prvních minut bušit do zataženého obranného bloku soupeře. Hosté celý první poločas úpěli pod územním tlakem soupeře, ale drželi nadějnou bezgólovou remízu.

Deset minut po začátku druhého poločasu domácí rozhodli. Nejprve se trefil Hubník a poté postupnou kombinaci přetavil ve druhý gól Šultes, který křížnou ranou z patnácti metrů trefil pravý dolní kout Lejsalovy branky.

Závěr odehrála Sigma jako z partesu. Rychlým přechodem do útoku připravila soupeři další krušné momenty, ale Šultes s Navrátilem velkou šanci překombinovali, bombu Petra zase vytáhl Lejsal.

Letošní domácí třígólové mininum Sigmy tak naplnila až souhra střídajícího Melinha s Petrem, po jehož centru se brazilský záložník trefil hlavou. Olomouc tak dala doma počtvrté za sebou alespoň tři góly.

Budějovice ztratily v Edenu v nastavení výhru nad Bohemians

Hrstka diváků v takřka liduprázdném Edenu se rozhodně nenudila. Oba týmy předváděly navzdory značnému vedru poměrně svižný a atraktivní fotbal a jen v první půli si vytvořily minimálně dvě gólové šance. Rozdíl byl v efektivitě při zakončení.

Hosté byli v úvodu aktivnější a zaslouženě šli do vedení. Hudson vystihl v 19. minutě špatnou rozehrávku Bohemians, kolmicí vysunul Ondráška a Sňozík se za jeho střelou k tyči natahoval marně.

Za osm minut si oba hostující hráči spolupráci zopakovali a s Pražany bylo ještě hůř. Hudson utekl po levé straně, předložil balon před malé vápno, kde se nejlépe zorientoval Ondrášek a poprvé v životě dal v lize v jednom zápase dva góly.

Druhou půli začali lépa Bohemians a jihočeská obrana pod tlakem vyráběla chyby. Snížit se domácím podařilo v 65. minutě. Kučera se srazil v souboji se střídajícím Škodou a Moravec nadvakrát uklidil míč do opuštěné branky. Zaznamenal svůj vůbec první ligový gól.

Jihočeši se rázem dostali pod zdrcující tlak. Klokani si vytvořili bezpočet šancí na vyrovnání, ale branka Budějovic se zdála být zakletá. Na poslední chvíli ovšem domácí přeci jen vyrovnali. Kaufman obral chybujícího Nitrianského, udělal kličku Kučerovi a ve třetí minutě nastavení srovnal. Bohemians tak v novém domově v Edenu udrželi neporazitelnost.

Ostrava neuspěla ani v Boleslavi a potřetí za sebou prohrála

Moravané však byli dlouho neškodní, i když zahrozili jako první hlavičkou Bolfa. Pak se ale už museli bránit náporu Boleslavi, která doma minule potěšila své fanoušky jasnou výhrou nad Příbramí.

Také tentokrát domácí udeřili poměrně rychle, záložník Táborský bleskově poslal před branku odražený míč a dvoumetrový kapitán Rolko přesnou hlavičkou využil srážku gólmana Baránka a Neuwirtha.

Boleslavští se vedením navnadili, ránou z dálky zahrozil záložník Procházka, hrající letos poprvé od začátku. Ostravský bek Neves pak vykopával míč z brankové čáry po centru Táborského a brankář Baránek vzápětí musel předvést excelentní reflex, aby s námahou vytěsnil dělovku Fabiána.

Boleslavští se sympaticky neupnuli jen k bránění jednobrankového vedení a sami byli také nebezpeční před ostravskou brankou. Kdyby třináct minut před koncem odkopl míč před útočníkem Chramostou na poslední chvíli obránce Řezník, mohli domácí výhru pojistit a mít klidnější závěr.

Přesto si třetí letošní výhru ujít nenechali, naopak Ostravané znovu smutnili. Nepotěšilo je ani to, že jejich fanoušci se k nim po zápase při "děkovačce" otočili na protest proti současným špatným výkonům zády.

6. kolo první fotbalové ligy:

SK Sigma Olomouc - FC Zbrojovka Brno 3:0 (0:0)

Branky: 54. Hubník, 55. Šultes, 83. Melinho. Rozhodčí: Mikel - Peřina, Szarowski. ŽK: Janotka - Červinek, Kalška. Diváci: 7310.

Olomouc: Drobisz - Janotka, Kučera (36. Hořava), Škerle, Vepřek - Bajer, Navrátil (78. Melinho), Rossi - Petr, Šultes (85. Vašíček), Hubník. Trenér: Psotka.

Brno: Lejsal - Dřížďal, Červinek, Trousil, Husár - Rýdel (54. Křeček) - Michálek, Dostálek, Polách (86. Střeštík), Kalabiška - Rabušic (46. Došek). Trenér: Večeřa.

Bohemians 1905 - Dynamo České Budějovice 2:2 (0:2)

Branky: 65. Moravec, 90.+3 Kaufman - 19. a 27. Ondrášek. Rozhodčí: Drábek - Tacina, Marek. ŽK: Štohanzl - Žižka, Otepka, Šíma, Kučera. Diváci: 2807.

Bohemians: Sňozík - Jindřišek, Lukáš, Nikl, Rychlík - Moravec, Kaufman, Držík (46. Trubila), Štohanzl - Hartig (71. M. Nešpor), Bálek (34. Škoda). Trenér: Hoftych.

Č. Budějovice: Kučera - Laštovka, Horejš, Lencevič, Žižka - Hudson (88. Nitrianský), Černák, Otepka (81. Sedláček), Pecka (61. Šíma) - Ondrášek, Mezlík. Trenér: Šilhavý.

FK Mladá Boleslav - FC Baník Ostrava 1:0 (1:0)

Branka: 21. Rolko. Rozhodčí: Damková - Chytil, Pospíšil. ŽK: Neuwirth, Greguš, Neves. Diváci: 4685.

Boleslav: Miller - Kalina, Rolko, Dimitrovski, Fabián - Mendy, Opiela, Procházka, Táborský (83. Sedláček) - Bulut (72. Kulič), Chramosta (90. Řezníček). Trenér: Stanner.

Ostrava: Baránek - Řezník, Bolf (60. Frydrych), Neuwirth, Neves - Frejlach, Marek, Hušbauer (46. Greguš) - Šmejkal (34. Pilík), Šenkeřík, Zeher. Trenér: Koubek.