Kámen ze srdce spadl trenéru národního fotbalového týmu Michalu Bílkovi - Tomáš Rosický už vyléčil třísla a v úvodním zápase kvalifikace o mistrovství Evropy s Litvou v úterý v Olomouci nastoupí. Kapitán českého celku to potvrdil den před utkáním.

Rosický: Budu připravený

Rosický prý získal vnitřní klid poté, co v neděli v Olomouci absolvoval bez úlev ostřejší trénink se spoluhráči. "Zvládl jsem to dobře, dneska normálně půjdu na předzápasový trénink a budu připravený i na zápas," řekl Rosický na tiskové konferenci ještě před úterním tréninkem.

Absence záložníka londýnského Arsenalu by pro tým byla citelná, hra českého týmu je na něm postavená. Rosický veřejnost vystrašil v minulém týdnu, když vynechal čtvrteční trénink i páteční modelový zápas proti olomouckému ligovému týmu. Ve středu při tréninku si totiž natáhl pravé tříslo.

Teď už je fit. O zápas s Litvou by nerad přišel. "První zápas je vždycky nejdůležitější. Nechceme zase něco pořád honit jako v minulé kvalifikaci," připomněl Rosický loňský krach mužstva v bojích o světový šampionát.

Napravit dojem

V novém kvalifikačním cyklu Češi podle Rosického minulý nezdar touží odčinit. "Minule jsme byli neúspěšní, teď to chceme napravit, aby reprezentace byla vlajkovou lodí, když teď český fotbal tolik úspěchů nemá," přál si Rosický.

V hlavě má ideální scénář kvalifikace. Tři výhry nad Litvou, Skotskem a v Lichtenštejnsku a pak se se sebevědomím postavit mistrům světa a Evropy Španělům. "Ale nejprve musíme zvládnout ty zápasy před Španělskem, pak teprve můžeme přemýšlet o zápase ve Španělsku," dodal Rosický a pře Litvou upozorňuje: "Jsou nevyzpytatelní, žádní nazdárci. Jednoduché to mít nebudeme."

Související