Běžela třetí minuta nastavení, Barcelona vedla v ostře sledovaném utkání s Atlétikem Madrid 2:1 a Lionel Messi se hnal za třetí brankou. Když si postrčil míč do levého křídla, zkřížil mu cestu Tomáš Ujfaluši. Český bek ale místo míče trefil jen Messiho nohu. Hvězda Barcelony zkřivila tvář do bolestivé grimasy a několikrát se přetočila na trávníku. Výsledek?Poraněné vazy v kotníku. Původně dokonce panovaly obavy ze zlomeniny, ty se však nepotvrdily. Délku absence nejlepšího fotbalisty světa za loňský rok lékaři po dnešním vyšetření odhadují na méně než dva týdny.

Třiadvacetiletý Messi v souboji s Atlétikem slavil jubileum deseti let od příchodu do Barcelony a jednou brankou se podílel na výhře 2:1. V nastaveném čase však při pokusu o protiútok narazil na Ujfalušiho, který mu ve snaze zamezit šanci prošlápl kotník pravé nohy. Argentinský reprezentant, který si zakládá na tom, že nesimuluje zranění, musel být ze hřiště odnesen na nosítkách. Ujfaluši za svůj zákrok dostal červenou kartu, vzápětí byl zápas ukončen.

"Je velmi smutný, neubránil se ani slzám. Takové věci se ale stávají," dodal trenér Barcelony Pepe Guardiola.

Podle trenéra Atlétika Quiqueho Sanchéze Florese Ujfaluši svého zákroku litoval a Messimu se omluvil. "Chci se ale omluvit i veřejně. Rozhodně nebylo mým záměrem Messimu ublížit. Chtěl jsem hrát míč, bohužel jsem mu smolně šlápl na kotník. Moc mě to mrzí. Doufám, že se Leo brzy uzdraví," citoval španělský tisk Ujfalušiho, pro kterého to byl kvůli problémům s achillovkou teprve druhý zápas sezony.

"Moc mě to mrzí. Co se stalo, stalo se. Nemohu to změnit. Byla to ale smůla. Ulevilo se mi, když jsem zjistil, že nemá nic zlomeného," citoval Ujfalušiho španělský deník Marca. Odmítá, že Messiho zranil úmyslně. "To není můj styl a nikdy nebude. Chtěl jsem hrát míč. Kdyby to byl jakýkoli jiný hráč než Messi, tak bych míč vypíchl, on je ale hrozně rychlý," dodal.

Média českého obránce za zákrok pranýřují. Dokonce ho přirovnávají k Andonimu Goikoetxeovi z Bilbaa, který v roce 1983 zlomil nohu tehdejší hvězdě Barcelony Diegovi Maradonovi, za což získal přezdívku "řezník z Bilbaa". "Byl to útok na krásný fotbal," komentoval Ujfalušiho zákrok časopis Sport. "Messi byl loven a nakonec uloven," napsal deník El Periódico. Podle listu Marca si Ujfaluši zaslouží přísný trest. "Na hřištích by se neměl dlouho objevit, aby měl dost času na to se stydět."

Ujfaluši uznal, že jeho zájkrok nebyl nic pěkného. "Ještě netuším, jestli dostanu nějaký trest. Co jsem ale viděl opakovaný záběr, tak to bylo děsivé," dodal.

Související