Haškovec se škody na cizím majetku měl dopustit tím, že si jako zaměstnanec budějovického pivovaru Budvar nechával proplácet fingované paragony. On sám to ale popírá.

Jako vedoucí obchodního střediska Budvaru v Českých Budějovicích měl k dispozici takzvaný reprefond. Na jeho účet si zval na jednání obchodní partnery, což měl v náplni práce. Haškovec toho však podle soudu zneužíval. Soud prokázal, že člen výkonného výboru ČMFS zpronevěřil téměř 13.000 korun.

Okresní soud Haškovce nepravomocně odsoudil letos v dubnu ke stejnému trestu. Člen výkonného výboru ČMFS se však odvolal k vyšší instanci. Ta dnes verdikt okresního soudu zopakovala. Pokud by částku neuhradil, alternativním trestem je 60 dnů vězení. Rozsudek je pravomocný, odsouzený se tak může pouze dovolat k nejvyššímu soudu.

Haškovec v současnosti působí mimo jiné jako předseda jihočeského krajského fotbalového svazu. I v této funkci se však potýká s podobnými problémy. Před několika dny uvedla MF Dnes, že odvolací a revizní komise jihočeského fotbalového svazu podezírá Haškovce z toho, že si vypisoval cestovné na akce, na nichž nemohl být nebo na které nejel vlastním autem.

Nešlo o první nesrovnalosti. V minulosti například Haškovec vyúčtoval fotbalovému svazu německou dálniční známku, ačkoli tam žádné známky pro osobní auta neexistují.