Fotbalisté Slavie Praha pošesté v řadě v lize nevyhráli a po prohře 0:3 na hřišti Slovácka v desátém kole v Uherském Hradišti mohou v tabulce klesnout do sestupových vod. Na Slovácku se Slavii nedaří a dnes to jen potvrdila - z osmi zápasů dokázala v Uherském Hradišti vyhrát jen jednou. Domácí se v tabulce posunuli již na čtvrté místo.

Trenér hostujícího celku Karel Jarolím po prohraném derby se Spartou zamíchal sestavou, ale na hře Slavie se to nijak pozitivně neprojevilo. Naopak již ve dvanácté minutě zahrál rukou ve vápně Koubský a rozhodčí Adam ukázal nekompromisně na značku pokutového kopu. Ten stejně nekompromisně proměnil Švancara, když poslal míč na opačnou stranu, než kam se vrhl gólman Vaniak.

Koubský navíc vystrašil své spoluhráče v 17. minutě, když před dotírajícími hráči Slovácka přihrál brankáři Vaniakovi, který situaci nakonec vyřešil odkopem. První šanci měli hosté ve 22. minutě, ale brankář Filipko střelu Lukáše Jarolíma k tyči zastavil na brankové čáře.

Slavia se sice snažila hrát útočně, ale její snahu o vyrovnání brzdila nepřesná rozehrávka. Obranu Slavii nejvíce zlobil její někdejší hráč Švancara. Po půlhodině hry se prokličkoval mezi hostujícími obránci, ale ti se nakonec ubránili. O minutu později hlavičkoval po rohu Košút, ale poslal míč těsně nad bránu. V závěru poločasu si hosté vytvořili tlak, ovšem do brankových šancí se nedostali.

Slavia doplácí na špatnou koncovku

Slavia po přestávce trochu domácí přitlačila, ale stejně jako v předchozích zápasech byla nemohoucí v zakončení. V 65. minutě z levé strany odcentroval Kisel, ale Vyhnal míč netrefil dobře a brankář Filipko střelu chytil. Vzápětí se po podobné situaci dostal k míči Milan Černý, ale ani on netrefil přesně a domácí gólman nemusel ani zasahovat.

Fotbalisté Slovácka nikam nespěchali a trpělivě čekali na chybu soupeře. A ta přišla v 79. minutě. Aktivní Švancara uvolnil na pravé straně Fujerika a na jeho přízemní centr nedosáhl nikdo z bránících slávistů, ale domácí Volešák skluzem ano a podruhé poslal míč za záda bezmocného Vaniaka.

Slavia mohla zdramatizovat koncovku v 85. minutě. Dlouhý nákop vrátil Koubský hlavičkou před branku a Vyhnal jen těsně minul domácí branku. Místo toho Pražané inkasovali potřetí a odvezli si debakl. V poslední minutě se střídající Szmek protáhl mezi dvěma obránci do šance a nekompromisní ránou prostřelil brankáře Vaniaka.

Jarolím: Budu přemýšlet o rezignaci

Trenér Karel Jarolím po zápase přiznal, že spíše než o posílení kádru začíná uvažovat o svém předčasném konci ve Slavii. "Po tomto výsledku budu přemýšlet o jiných věcech, o své rezignaci," řekl Jarolím, jehož k odchodu již delší čas vybízejí příznivci.

10. kolo první fotbalové ligy:
Slovácko - Slavia Praha 3:0 (1:0)
Branky: 12. Švancara z pen., 79. Volešák, 90. Szmek. Rozhodčí: Adam - Pospíšil, Szarowski. ŽK: Švancara - L. Jarolím, Vomáčka. Diváci: 6951.

Slovácko: Filipko - Reinberk, Košút, Mezlík, Kuncl - J. Valenta, Kordula, Volešák, Fujerik (84. Kubáň) - Švancara (88. Szmek), Nestorovski (59. Ondřejka). Trenér: Soukup.
Slavia: Vaniak - Čelůstka, Koubský, Vomáčka, Hubáček - Janda (70. Belaid), M. Černý, Kisel, Dembélé (62. J. Černý), Jarolím (77. Ragued)- Vyhnal. Trenér: Jarolím.