Fotbalisté Plzně potvrdili svou dominanci v ligové soutěži, když v 10. kole porazili Příbram 2:1. Lídr soutěže se ale hodně trápil, prohrával 0:1 a vítěznou branku vstřelil Střihavka až od minut před koncem. Tři body si ale Plzeňští připisují, vyhráli podeváté za sebou a s 28 body po 10 kolech vytvořili nový rekord ligy. Na druhou Olomouc a třetí Spartu má Plzeň náskok devět bodů, ale Olomouc kolo ještě dohrává v pondělí v Teplicích.

Plzeň začala nešťastně, už ve 3. minutě si dal kuriozně vlastní branku Limberský. Navíc se zranil nejlepší ligový střelec Daniel Kolář. Jeho náhradní Jiráček ale už v 19. minutě vyrovnal střelou z voleje přesně k levé tyči. Tlak domácích ještě vzrostl, když byl v 75. minutě po druhé žluté kartě vyloučen příbramský Videgla. Osm minut před koncem strhl výhru na stranu Plzně Střihavka, který do branky doklepl míč vyražený brankářem Hruškou.

Bod vydoloval Baník Ostrava v rušném utkání v Edenu proti Bohemians 1905. Zápas byl však rušný především kvůli chování fanoušků v hledišti. Ostrava se o skóre dostala z poslední příčky v tabulce a má stejně bodů jako poslední Brno a čtrnáctá Příbram. "Klokani" mají jen o bod víc.

Baník šel do vedení v 54. minutě. Řezník zasprintoval po pravé straně, odcentroval a v šestnácté minutě se nejlépe orientoval Frejlach, který přesnou střelou k tyči nedal Sňozíkovi šanci. Jenže z vedení se hosté radovali necelé dvě minuty. Na Štohanzlův centr si naběhl Kaufman a hlavou zařídil konečnou remízu.

Hned šest branek padlo v souboji nováčků mezi Hradcem Králové a Ústím nad Labem. Domácí Hradec se ujal vedení v 5. minutě, hlavou se trefil Chleboun. Hosté vyrovnali ve 28. minutě, kdy se z jejich prvního vážného útoku prosadil útočník Kraut, který zužitkoval výborný přízemní centr z pravé strany. Do poločasu ale Hradec vedl díky proměněné penaltě Černého.

Ústí však ve druhé půli vývoj utkání otočilo. Jindráček využil velkou chybu kapitána Wozniaka. Pravý obránce nedokázal odehrát centr ze strany do zámezí a ústecký hráč pět minut po změně stran vyrovnal. Pozadu nezůstal ani jeho kolega Kraut, jenž se prosadil po standardní situaci. Hlavičkoval po rohu zblízka naprosto neobsazený - 2:3. Hradec vyrovnal až v samém závěru díky vlastnímu brance Ústí. Minutu před koncem se zle zorientoval před vlastní bránou střídající Franc, míč napálil k tyči a vstřelil si tak vlastní gól.

České Budějovice porazily Jablonec. Jihočeši se ujali vedení v 16. minutě. Lengyel poslal lehkým obloučkem do šance Ondráška. Tomu navíc odtáhl bránící jablonecké hráče Pecka, takže Ondrášek se vyhnul i vybíhajícímu brankáři a pohodlně skóroval. Jablonec vyrovnal před dvě minuty před přestávkou, Lafata pohodlně skóroval, když k němu propadl míč po souboji Pekharta s Laštovkou.

O výhře Budějovic rozhodl v 68. minutě Otepka. Po levé straně unikl Ondrášek, po zpětné kličce to vypadlo, že vypálí, ale místo toho vyslal před branku střílenou přihrávku. Na ní si naběhl mezi statické obránce hostů Otepka a překonal Špita. Jablonečtí prohráli třetí zápas za sebou.

10. kolo první fotbalové ligy:
SK Dynamo České Budějovice - FK Baumit Jablonec 2:1 (1:1).
Branky: 16. Ondráček, 68. Otepka - 43. Lafata. Rozhodčí: Mikel - Ubias, Peřina. ŽK: Lengyel - Kovařík. Diváci: 2249.

Dynamo: Kučera - Laštovka, Horejš, Lencevič, Riegel - Mezlík, Černák, Otepka, Lengyel, Pecka (59. Hudson) - Ondrášek (82. Šíma). Trenér: Šilhavý.
Jablonec: Špit - Eliáš (85. Drsek), Pavlík, Huber, Jablonský - Vošahlík (64. Haurdič), Piták (74. Jarolím), Loučka, Kovařík - Lafata, Pekhart. Trenér: Komňacký.

Bohemians 1905 - Baník Ostrava 1:1 (0:0)
Branky: 56. Kaufman - 54. Frejlach. Rozhodčí: Bílek - Kordula, Gallo. ŽK: Kaufman, Lukáš - Řezník. Diváci: 4493.

Bohemians: Sňozík - Jindřišek, Lukáš, Nikl, D. Nešpor - Držík - Moravec, Kaufman, Štohanzl (81. Trubila) - Škoda, Hartig (63. M. Nešpor). Trenér: Hoftych.
Ostrava: Baránek - Řezník, Bolf, Neves, Marek - Lukeš, Greguš, Frejlach - Koukal, Varadi, Šenkeřík (58. Zeher). Trenér: Koubek.

FC Hradec Králové - FK Ústí nad Labem 3:3 (2:1)
Branky: 5. Chleboun, 38. Černý z pen., 89. vlastní Franc - 28. a 63. Kraut, 50. Jindráček. Rozhodčí: Královec - Filípek, Moláček. ŽK: Chleboun, Wozniak - Zachariáš, Benčík. Diváci: 3220.

Hradec: Lindr - Wozniak, Chleboun, Kasálek - Fischer, Janoušek, Hochmeister (64. Kocourek), Rezek (77. Hájovský) - Dvořák, Černý, Pilař. Trenér: Kotal.
Ústí: Novák - Polák, Džuban, Valenta, Janů - Doležal (80. Franc), Zachariáš, Martykán, Volek (86. Benčík) - Kraut (76. Veverka), Jindráček. Trenér: Habanec.

FC Viktoria Plzeň - 1. FK Příbram 2:1 (1:1)
Branky: 19. Jiráček, 81. Střihavka - 3. vlastní Limberský. Rozhodčí: Adámek - Wilczek, Moudrý. ŽK: Jiráček, Limberský, Navrátil - Tarczal, Plašil, Hruška, Pleško, Videgla. ČK: 75. Videgla (Příbram). Diváci: 7045.

Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Navrátil, Bystroň, Limberský - Petržela, Rada, Horváth, Rezek (75. Střihavka) - Kolář (13. Jiráček) - Bakoš (82. Ďuriš). Trenér: Vrba.
Příbram: Hruška - M. Plašil, Ricka, J. Štochl, Nohýnek - Klesa, Tarczal (84. Borek), Videgla, Pleško - Huňa (77. M. Štochl), Jurdík (54. Wágner). Trenér: Hřídel.