Vůbec první ligový start si v teplickém dresu odbyl sotva osmnáctiletý bosenský mladík Čajič, ale pro vývoj zápasu to zpočátku nebylo příliš podstatné. Mnohem větší roli totiž hrály zima, vydatný déšť a nacucaný trávník, které nenechaly hráče příliš kombinovat. Jak Teplice, tak Olomouc přitom sázejí na technický fotbal, a tak prořídlé tribuny bavily spíš krkolomné souboje a desetimetrové skluzy než biliárové kombinace.

O něco aktivnější byli v první půli Tepličtí, ale hrozit dokázali jen střelami zpoza vápna. Ve 27. minutě napřáhl deset metrů před ním Ljevakovič a brankář Drobisz jeho skákavou střelu jen stěží vyrazil na roh. Za deset minut to zkusil pro změnu druhý bosenský záložník v teplickém dresu Čajič, ale jeho halfvolej po rohu letěl kousek nad. Závěr poločasu naopak patřil Sigmě, která dokázala domácí načas zatlačit na jejich polovinu a málem šla do vedení; Bajerova technická střela ovšem ve 44. minutě horní růžek těsně minula.

I když hustý déšť nepřestal ani po přestávce, fotbal přece jen získal na zajímavosti a začaly se rodit šance. Hned na úvod poločasu narýsoval ideální kolmici do vápna Mareš a mladíček Čajič byl v ideální střelecké pozici, jenže levačkou a v tísni branku netrefil. Po hodině hry zase oklamali ofsajdovou past Olomouce Vondrášek s Mahmutovičem, a i když se rychlý brejk utopil v loužích, nakonec z něj byla nepříjemně tvrdá rána Mareše, kterou Drobisz jen stěží vyrazil.

Za další čtyři minuty už se ovšem Teplice dočkaly. Na odražený míč si naběhl Vidlička a z dobrých třiceti metrů plácl do míče, který projel skrz klubko těl až do sítě.

Pro promočené utkání před nejnižší návštěvou sezony to byl rozhodující moment. Olomouc se totiž zmohla jen na platonický tlak a spíš než k vyrovnání měla blízko k dalšímu inkasovanému gólu. V 90. minutě poslal Verbíř do sóla Mareše, ten se ale po kličce Drobiszovi vytlačil z úhlu a do sítě už míč neprocpal.

10. kolo první fotbalové ligy:

FK Teplice - SK Sigma Olomouc 1:0 (0:0)

Branka: 78. Vidlička. Rozhodčí: Matějek - Mencl, Slavík. ŽK: Mareš, Verbíř - Škerle, Drobisz, Rossi. Diváci: 2010.

Sestavy:
Teplice: Grigar - Vidlička, Smejkal, Matula, Rosa - Kalivoda, Ljevakovič (72. Siva), Čajič, Mareš - Vondrášek (75. Verbíř), Mahmutovič (87. Zoubele). Trenér: Plíšek.

Olomouc: Drobisz - Janotka, Dreksa, Škerle, Vepřek - Bajer, Rossi, Hořava (90. Murin)- Petr (66. Šultes), Hubník, Navrátil (81. Ordoš). Trenér: Psotka.

Související