Po stadionem, na němž za londýnskou Chelsea chytá český brankář Petr Čech bude brzy soukromý noční klub. Ruský majitel londýnského fotbalového týmu Roman Abramovič se rozhodl své aktivity rozšířit o investici, kterou deník Evening Standard spočítal na 20 milionů liber (asi 575 milionů korun).

Noční podnik má sloužit především pro soukromé společenské akce spojené se zápasy a s klubem. Do prostor pod stadionem by se mělo vejít zhruba 500 lidí. Součástí bude i čtyřmetrový vodopád nebo hydraulické otočné pódium.

V klubu by měly vystupovat také světoznámé hudební hvězdy jako Gwen Stefaniová, Amy Winehouseová nebo Kings of Leon.

Abramovič, jehož jmění je odhadováno na osm miliard liber (asi 230 miliard korun), je znám svým megalomanstvím. Za 8,8 miliardy korun si nechal postavit 164 metrů dlouhou luxusní jachtu s vlastním kinem, tělocvičnou, diskotékou, miniponorkou, dvěma přistávacími plochami pro helikoptéru a raketometem s naváděnými střelami.

Vlastní také soukromý Boeing 767, tři helikoptéry, sbírku luxusních aut nebo sbírku nejcennějších světových uměleckých děl včetně Triptychu Francise Bacona. Za ten zaplatil 44 milionů liber a udělal z něj tak nejdražší poválečné malířské dílo.

Související