Novým trenérem fotbalistů Příbrami po odvolaném Martinu Hřídelovi bude Roman Nádvorník. Vedení klubu se dohodlo na uvolnění sedmatřicetiletého kouče z Vlašimi, která po deseti kolech vede bez porážky druhou ligu.

"Trenér Nádvorník by měl mužstvo převzít za týden. Jsme s Vlašimí dohodnutí, že nám ho uvolní po sobotním druholigovém zápase s Duklou Praha," řekl šéf příbramského klubu Jaroslav Starka.

Příbramští minulý týden v úterý kvůli neuspokojivým výsledkům a slabé produktivitě týmu odvolali Hřídela a den poté začal Starka intenzivně jednat s vlašimským vedením o uvolnění Nádvorníka. "Jednání byla složitá a pokud to dopadne, musím Vlašimi poděkovat," uvedl Starka.

Mužstvo od středy dočasně převzali asistenti František Kopač a Jiří Ryba, pod jejichž vedením Středočeši v sobotu po třech porážkách zdolali České Budějovice 2:0 a posunuli se na desáté místo.

Starka věří, že Nádvorník bude pro Příbram dobrou volbou. "Vede s Vlašimí druhou ligu, hrají docela pohledný fotbal a dávají dost gólů. Jeho názory na fotbal se mi líbí, docela mě to oslovilo. Těším se na spolupráci," dodal Starka.

Nádvorníka čeká první angažmá v nejvyšší soutěži v pozici hlavního trenéra. Dříve působil jako asistent v Mladé Boleslavi, Plzni, Pardubicích a Hradci Králové, ve Vlašimi byl od roku 2008.

Související