Slovákům se dnes v Jerevanu téměř nic nedařilo. Ve 23. minutě udělali chybu v rozehrávce a Movsisjan mohl postupovat sám na brankáře Muchu, kterého ranou mezi nohy prostřelil. Do poločasu ještě vyrovnal Weiss, k němuž propadl centr a syn reprezentačního trenéra se rychlou kličkou zbavil dvou soupeřů a skóroval.

Krátce po změně stran se však domácí znovu dostali do vedení po dorážce a Slovensko se po zbytek zápasu marně snažilo o vyrovnání. Naopak soupeř měl hned několik šancí na zvýšení, což se mu v závěru nakonec podařilo.

Svěřenci Vladimíra Weisse si zkomplikovali postupové šance, navíc přišli o stopera Škrtela, který dostal žlutou kartu a v úterním duelu s Irskem nemůže kvůli disciplinárnímu trestu nastoupit.

Jediným dalším překvapením byla prohra Srbska s Estonci

Ostatních zápasy dopadly většinou podle očekávání. Německo doma přehrálo Turky 3:0. Dvakrát se trefil kanonýr Klose a výhru bronzových medailistů z posledního MS pečetil Özil.

Srbsko na domácí půdě podlehlo Estonsku 1:3. Po hodině hry sice dostal Srby do vedení Kuzmanovič, Estonci ale třemi góly v závěru otočili výsledek a z horké půdy si odváží možná trochu překvapivé tři body.

Výsledky kvalifikace fotbalového mistrovství Evropy 2012:

Skupina A:

Německo - Turecko 3:0 (1:0)

Branky: 42. a 87. Klose, 79. Özil. Rozhodčí: Webb (Angl.).

Kazachstán - Belgie 0:2 (0:0)

Branky: 52. a 70. Ogunjimi. Rozhodčí: Borski (Pol.). ČK: 68. Kislicyn (Kaz.).

Rakousko - Ázerbájdžán 3:0 (1:0)

Branky: 53. a 90.+2 Arnautovic, 3. Prödl. Rozhodčí: Vollquartz (Dán.).

Skupina B:

Arménie - Slovensko 3:1 (1:1)

Branky: 23. Movsisjan, 50. Ghazarjan, 89. Mchitarjan - 37. Weiss ml. Rozhodčí: Orsato (It.).

Skupina C:

Srbsko - Estonsko 1:3 (0:0)

Branky: 60. Kuzmanovič - 63. Kink, 73. Vassiljev, 90.+1 vlastní Lukovič. Rozhodčí: Lajuškin (Rus.).