Zatímco domácí byli v závěrečné loterii stoprocentní, hostující Brabec s Pamičem góly nedali. V osmifinále hraném na dvě utkání se Západočeši střetnou s Mladou Boleslaví.

Sparta nastoupila oslabena o řadu hráčů, kteří plní reprezentační povinnosti. Mimo tým jsou Kadlec, Wilfried i Kucka, volno dostal Sionko. Mezi náhradníky se však poprvé po zranění objevil další potenciální reprezentant Kušnír.

Domácí před skvělou kulisou bezmála 6000 diváků začali lépe a už v deváté minutě dal Duchnič vedoucí gól. Sokolovské vedení ale netrvalo dlouho, o pět minut později Vachoušek z penalty po faulu na Kweukeho vyrovnal. I nadále se však hrál vyrovnaný fotbal, domácí před favoritem neměli žádný respekt.

V závěru sparťané sice měli několik šancí, ale Matějovský trefil jen břevno, a tak zápas dospěl do penaltového rozstřelu. V něm favorit totálně selhal; zatímco domácí svěřenci Radoslava Látala, od jehož nedávného příchodu ještě neprohráli, proměňovali jeden pokus za druhým, Brabec s Pamičem se neprosadili. Jako poslední se na sparťanské straně dostal k penaltě Vacek, který snížil na 1:3, Kaplan ale ve čtvrté sérii překvapení dokonal.

3. kolo fotbalového Ondrášovka Cupu:
Baník Sokolov - Sparta Praha 1:1 (1:1), na pen. 4:1.

Branky: 9. Duchnič - 14. Vachoušek z pen. Penalty proměnili: Podrazký, Hanzlík, Šilhan, Kaplan - Vacek. Penalty neproměnili: nikdo - Brabec, Pamič. Rozhodčí: K. Hrubeš - Teuber, Štěrba. Diváci: 5839.

Sestava Sparty: Zítka - Adiaba, Řepka, Brabec, Pamič - Vacek, Vachoušek (58. Třešňák), Matějovský - Zeman (66. Jeslínek), Kweuke (89. Lačný), Podaný. Trenér: Chovanec.