V zahajovacím zápasu 12. kola první fotbalové ligy zvítězili hráči Bohemians 1905 nad Slovanem Liberec 3:1. Hosty dostal do vedení v prvním poločase svoji premiérovou ligovou trefou slovenský obránce Breznaník. Po přestávce ale další Slovák Držík rovněž první ligovou brankou vyrovnal a čtvrt hodiny před koncem vybojoval pro domácí výhru Škoda, který byl v té době na trávníku dvě minuty. Tři body pojistil Martin Nešpor.

Do sestavy domácích se po vyléčení zranění vrátil důležitý článek obrany Cseh, který nahradil potrestaného Lukáše. A Bohemians začali ofenzivněji, ale pozorná obrana Liberce je do vážnější šance nepustila. Severočeši čekali na rychlé brejky, které tahal hlavně aktivní reprezentant Štajner. Ve dvacáté minutě se zbavil Jindřiška, ale jeho střelu obránci zblokovali. Míč se odrazil ke Keričovi, jeho pokus z otočky však srazil Nikl nad branku.

O sedm minut později již ale Sňozík kapituloval. Po Štajnerově centru sklepl hlavou Bosančič míč na čtyřiadvacetiletého slovenského obránce Breznaníka a ten propálil vše, co mu stálo v cestě.

Ještě do přestávky si Štajner narazil míč s Gebre Selassiem a jeho střelu z hranice vápna zastavil Cseh. Štajner reklamoval ruku, ale rozhodčí Hrubeš rozpažil.

Hráči Liberce i po přestávce působili mnohem fotbalovějším dojmem. Navíc se domácím dokázali vyrovnat v nasazení a bojovnosti, takže celkem s přehledem kontrolovali dění na trávníku. V 57. minutě Papoušek uvolnil Gebre Selassieho, který se ocitl v rohu vápna sám proti Sňozíkovi, ale ten mu zmenšit střelecký úhel a střelu vyrazil nad bránu.

Po hodině hry ale srovnal další slovenský hráč na trávníku. K Držíkovi se odrazil míč na hranici šestnáctky po hlavičkovém souboji a jeho volej zaplachtil přesně k tyči. Krátce nato sice Kerič posunul míč na Bosančiče a vypálil z hranice vápna k tyči, Sňozík byl ale připraven.

Radovali se naopak domácí. Čtvrt hodiny před koncem si Škoda naskočil na Jindřiškův centr a poslal míč hlavou do tyče. Gólman Bičík ale míč jen sledoval a i to, jak Škodova hlavička napodruhé poslal míč za jeho záda. A v euforii hrající Bohemians ještě výhru pojistili. Gecov váhal s rozehrávkou tak dlouho, až ho o míč obral Hartig, prodral se až před Bičíka a stačil jej přehodit. Těsně před brankovou čarou dorazil míč do sítě Martin Nešpor.

12. kolo první fotbalové ligy:
Bohemians 1905 - Slovan Liberec 3:1 (0:1)
Branka: 61. Držík, 75. Škoda, 84. M. Nešpor - 27. Breznaník. Rozhodčí: Hrubeš - Večeřa, Vysloužil. ŽK: Kelič, Štajner. Diváci: 2658.

Bohemians: Sňozík - Jindřišek, Cseh, Nikl, D. Nešpor - Moravec, Kaufman (27. Držík), Štohanzl, Trubila (73. Škoda)- Hartig (86. Ibragimov), M. Nešpor. Trenér: Hoftych.
Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Kelič, Dejmek, Fleišman (89. Vulin)- Papoušek (79. Nezmar), Gecov, Bosančič, Breznaník - Štajner, Kerič (83. Martan). Trenér: Petřík.