Tragický úvod sezony "zlomil vaz" trenéru Franku Rijkaardovi na lavičce Galatasaray Istanbul, kde hraje také nyní opět zraněný český fotbalový útočník Milan Baroš. Vedení tureckého klubu se s Rijkaardem dohodlo na ukončení smlouvy. Galatasaray to oznámil na svém webu. Podle tureckých médií by se jeho nástupcem měl stát Fatih Terim.

Galatasaray prožívá jeden z nejhorších vstupů do sezony v historii klubu. Z osmi ligových zápasů čtyři prohrál a navíc nepostoupil z předkola do Evropské ligy. Rijkaard údajně dostane odstupné 4,5 milionu eur (asi 110 milionů korun). Končí i asistent Johan Neeskens.

Podle médií dostal nabídku převzít devátý tým turecké ligy bývalý kouč turecké reprezentace Terim, který Galatasaray vedl již v letech 1996-2000 a 2002-2004 a získal s ním čtyři tituly a triumf v Poháru UEFA.

Osmačtyřicetiletý Rijkaard přišel do Galatasaraye před minulou sezonou a dovedl tým k třetímu místu v lize. Celkem s istanbulským celkem vyhrál 33 ze 60 ligových zápasů, často pak zásluhou Baroše, který pod Rijkaardem nastřílel ve 22 ligových zápasech 17 branek.

Související