S cílem zvítězit a udržet naději na postup ze skupiny Evropské ligy půjdou fotbalisté Sparty do čtvrtečního zápasu se švýcarským druholigovým klubem z Lausanne. Zatímco Sparta má po dvou zápasech tři body, soupeř žádný a dokonce nedal ani gól.

Ovšem Sparta není po porážkách v poháru s druholigovým Sokolovem a v lize s Teplicemi vůbec v pohodě. "Pokud chceme myslet na postup, musíme hrát v obou zápasech proti Lausanne na vítězství," konstatoval trenér Jozef Chovanec.

Druhá liga, ale pozor na ně

Lausanne však není typickým druholigovým klubem - jde o tradiční klub, který před několika lety sestoupil kvůli finančním problémům a nyní bojuje o návrat mezi elitu. "Také složení mužstva odpovídá spíše středu nejvyšší soutěže," řekl k tomu fotbalista Pavel Pergl, který se s Lausanne utkal v dresu Bellinzony v sobotu ve Švýcarském poháru. Podle Chovance by Lausanne hrálo v české lize v horní polovině tabulky.

Pro trenéra Sparty je dobrou zprávou návrat Ondřeje Kušníra, který se uzdravil po letní zlomenině a nastoupí podle všeho v základní sestavě. "Už v závěru ligového utkání s Teplicemi jen pár jeho kontaktů s míčem naznačilo, že dokáže hru zrychlit," řekl trenér o reprezentačním obránci, s jehož návratem by Sparta měla získat sílu v krajních prostorech.

"Snad se konečně dokčkám," řekl Kušnír k vidině základní sestavy. "Následky zranění mě už nijak neomezují," dodal s tím, že jde možná o klíčový zápas pro celé účinkování Sparty v Evropské lize. "Můžeme udělat velký krok k postupu, ale nedám na slova, že jde o slabého soupeře. Vyřadili Lokomotiv Moskva, to přece něco znamená. Rozhodně nic nepodceníme, musíme hrát soustředěně jako v předchozích zápasech," řekl šestadvacetiletý bek.

Chovanec ještě netuší, koho posataví do zálohy. "Kucka se vrátil tradičně rozhozený z reprezentace, trochu se v poslední době i kvůli zdravotním potížím trápil Sionko, na operaci se chystá Matějovský. S Teplicemi se to ukázalo - nevymysleli jsme žádnou akci, která by soupeře překvapila," prohlásil Chovanec.

Zápas, který začne ve čtvrtek ve 21.05 v Generali Areně mů§žete sledovat v přímém přenosu ČT4 nebo v online reportáži na tomto webu.

Předpokládané sestavy

Sparta: Blažek - Kušnír, Brabec, Řepka, Pamič - Sionko, Vacek (Kucka), Kladrubský, Podaný - Wilfried, Kadlec.

Lausanne: Favre - Rochat, Katz, Meoli, Sonnerat - Rodrigo, Celestini, Marazzi, Avanzini - Roux, Silvio.

Související