Po pětatřiceti minutách prohrával Tottenham v zápase Ligy mistrů v Miláně s Interem 0:4 a to už téměř půl hodiny hrál v deseti, když byl za faul už v osmé minutě vyloučený brankář Gomes. Fotbalisté britského týmu ale nepropadli trudomyslnosti a málem se jim to vyplatilo, když v nastaveném čase velšský záložník Bale završil hattrick a snížil na 3:4. Inter pak zachránil konečný hvizd rozhodčího.

Ve skupině A měli historicky první výhru v LM na dosah úřadující nizozemští šampioni z Enschede, ale proti Brémám je po vedoucí trefě Janssena v 75. minutě rozesmutnil o pět minut později vyrovnáním na 1:1 hostující Arnautovic.

Pospěch a spol. proti Barce neuspěli

Český obránce Zdeněk Pospěch s FC Kodaň musel strávit první letošní neúspěch v soutěži. Dánští šampioni, kteří na Nou Camp přijeli jako překvapiví lídři skupiny, podlehli slavné Barceloně 0:2 a po dvou výhrách našli přemožitele.

Kodaňskou prohru zařídil hvězdný Argentinec Lionel Messi, autor obou branek, jenž v posledních 35 vystoupeních v soutěži zaznamenal 27 gólů. Pospěch odehrál celý zápas a v 68. minutě viděl žlutou kartu. Ve druhém utkání skupiny D Panathinaikos doma uhrál jen bezbrankovou remízu s Kazaní, poprvé sice letos bodoval, ale stejně se mu postup vzdaluje.

Raúl dal v evropských pohárech už 70 gólů

Velkou hvězdou dnešního programu byl i kanonýr Raúl. Španělský útočník pomohl dvěma trefami Schalke 04 k výhře nad Hapoelem Tel Aviv 3:1 a jako první fotbalista v historii dosáhl na metu 70 vstřelených branek v evropských pohárech. Třiatřicetiletý hráč se trefil v LM poprvé od letního přestupu z Realu Madrid a překonal německou legendu Gerda Müllera, který v pohárech nasbíral 69 tref. Z aktivních hráčů má k Raúlovi nejblíže Filippo Inzaghi z AC Milán s 68 zásahy.

Bez ztráty bodu zůstal Lyon, soupeř Schalke ve skupině B, který porazil Benfiku Lisabon 2:0. Už v úterý svoji dosud stoprocentní bilanci naplnily i Arsenal, Bayern, Chelsea a Real.

Opět bez Roneyho

V "céčku" vyhrál Manchester United podruhé za sebou 1:0, když zdolal tureckého mistra Bursaspor 1:0. Už v sedmé minutě se o jediný gól postaral Portugalec Nani a nerozptýlil pochybnosti o současné formě United, kteří v lize pětkrát z osmi zápasů jen remizovali. Nic se nezměnilo na tom, že Bursaspor ani při svém sedmém vystoupení v pohárech nebodoval a dál čeká na první vstřelenou branku.

Trenér domácích Alex Ferguson, který koučoval svůj jubilejní dvoutisící zápas v kariéře, opět nepostavil útočníka Wayna Rooneyho, který marně hledá formu a po neshodách s koučem odmítl prodloužit s United smlouvu. Ve stejné skupině remizovali Glasgow Rangers 1:1 s Valencií. Záložník domácích Edu se sice nejprve radoval z gólu, ale pak jeho euforii zkalila vlastní branka po poločase. "Jezdci" tak ani ve svém třináctém utkání proti španělskému celku nedokázali zvítězit.

Skupina A

Inter Milán - Tottenham Hotspur 4:3 (4:0) Branky: 11. z pen. a 35. Eto'o, 2. Zanetti, 14. Stankovič - 52., 90. a 90.+1 Bale. Rozhodčí: Skomina (Chorv.). ČK: 10. Gomes (Tottenham). Diváci: 70.520.

Twente Enschede - Werder Brémy 1:1 (0:0) Branky: 75. Janssen - 80. Arnautovic. Rozhodčí: Bo Larsen (Dán.). Diváci: 24.000.

1. Inter Milán                  3 2 1 0 10:5 7
2. Tottenham Hotspur    3 1 1 1 9:7 4
3. Twente Enschede      3 0 2 1 4:7 2
4. Werder Brémy            3 0 2 1 3:7 2

Skupina B

Schalke 04 - Hapoel Tel Aviv 3:1 (1:0) Branka: 3. a 58. Raúl, 68. Jurado - 90.+3 Šechter. Rozhodčí: Collum (Skot.). Diváci: 51.230.

Olympique Lyon - Benfica Lisabon 2:0 (1:0) Branky: 21. Briand, 52. Lisandro Lopéz. Rozhodčí: Undiano Mallenco (Šp.). ČK: 43. Gaitán (Benfica). Diváci: 39.427.

1. Olympique Lyon         3 3 0 0 6:1 9
2. Schalke 04                 3 2 0 1 5:2 6
3. Benfica Lisabon         3 1 0 2 2:4 3
4. Hapoel Tel Aviv          3 0 0 3 2:8 0

Skupina C

Glasgow Rangers - Valencie 1:1 (1:0) Branky: 34. Edu - 46. vlastní Edu. Rozhodčí: Rizzoli (It.). Diváci: 41.000.

Manchester United - Bursapor 1:0 (1:0) Branka: 7. Nani. Rozhodčí: Rocchi (It.). Diváci: 72.610.

1. Manchester United    3 2 1 0 2:0 7
2. Glasgow Rangers      3 1 2 0 2:1 5
3. Valencie                     3 1 1 1 5:2 4
4. Bursaspor                  3 0 0 3 0:6 0

Skupina D

FC Barcelona - FC Kodaň 2:0 (1:0) Branka: 19. a 90.+2 Messi. Rozhodčí: Lannoy (Fr.). Diváci: 75.852.

Panathinaikos Atény - Rubin Kazaň 0:0 Rozhodčí: Gräfe (Něm.). Diváci: 65.821.

1. FC Barcelona             3 2 1 0 8:2 7
2. FC Kodaň                  3 2 0 1 3:2 6
3. Rubin Kazaň              3 0 2 1 1:2 2
4. Panathinaikos Atény 3 0 1 2 1:7 1