Nejprve rychlá otočka kolem obránce a krásná křížná střela, na kterou brankář nedosáhl, a poté převzetí míče na hranici pokutového území a chladnokrevné zakončení, tak vypadyly včerejší dva góly českého reprezentačního útočníka Tomáše Necida z CSKA Moskva. I díky těmto dvěma brankám zvítězilo CSKA nad Palermem v Evropské lize 3:1 a dvě kola před koncem základní skupiny si již zajistilo postup do jarní vyřazovací fáze.

Necida jeho vystoupení těšilo. Poté, co v říjnu nenastupoval v základní sestavě, nyní od začátku vyběhl dvakrát a trenérovi Leonidu Sluckému se odvděčil za důvěru třemi góly. O víkendu se trefil i proti Saturnu Moskevská oblast. "Jsem rád, že mi to teď jde. Možná mi pomohly i poslední zápasy v reprezentaci, které se nám povedly," řekl dnes Necid.

CSKA Moskva po poločase prohrával s Palermem 0:1, přestože hosté hráli už od 31. minuty bez vyloučeného Nocerina. "První půle nám moc nevyšla, taky jsme to od trenéra schytali, ale sami jsme si byli vědomi, že to nebylo ono. Nabádal nás k většímu pohybu a k tomu, aby více létal míč. To nám pomohlo. Hlavně nám ale pomohlo Hondovo vyrovnání hned po změně stran. Proto je hrdinou zápasu on a ne já," citovala Necida ruská média.

Necid vstřelil Palermu už gól v prvním vzájemném zápase před čtrnácti dny. "Ruští novináři mi to také připomínali, ale není to tak, že bych měl na Palermo spadeno. Mně je jedno, proti komu hraju, zajímá mě jen to, abych gólem pomohl týmu. Ve čtvrtek se to povedlo," líčil Necid s úsměvem. "Nevím, čím to je, že se mi daří zrovna proti Palermu. I proti Spartě a Lausanne jsem měl šance, ale spadlo mi to tam až teď proti Palermu. Každopádně já chci dávat góly v každém zápasu," prohlásil Necid. "Oba dnešní góly byly navíc docela hezké," dodal.

Věděl, že výhra CSKA na dálku pomohla i pražské Spartě, která drží druhou postupovou příčku. "Není to tak, že bych někomu brankami chtěl pomáhat. Ale volal mi Erich Brabec (obránce Sparty) a ke dvěma trefám mi gratuloval. Já jsem mu taky k výhře v Lausanne popřál," líčil Necid.

Necid: V lize máme co napravovat

Necida těší i to, že CSKA se při jistém postupu může nyní naplno soustředit na konec ruské ligy, v níž figuruje na třetím místě. V posledních pěti zápasech si bude Necid přát, aby se moskevský klub dostal alespoň na druhé místo, které zaručí start v Lize mistrů.

"V lize máme co napravovat a teď do ní můžeme vrhnout všechny síly. Už si nemůžeme dovolit ztráty, těch už bylo dost," prohlásil Necid, jehož tým čeká v neděli duel se Samarou a příští středu šlágr na půdě vedoucího Petrohradu. Ten má před CSKA devítibodový náskok. "S titulem to už budeme mít hodně složité, ale dokud to není definitivní, musíme o tu šanci bojovat. Klíčové ale je, abychom si zaručili aspoň Ligu mistrů," prohlásil Necid.

Související