Chelsea s vědomím jistoty postupu po dvou selháních v domácí ligové soutěži nechala odpočívat všechny opory a do základní sestavy se tak dostala řada mladíků z rezervy ve věku od osmnácti do jednadvaceti let. Volno dostal i Petr Čech. Jeho náhradník Turnbull inkasoval v 19. minutě po střele Bella, jenž zužitkoval přihrávku Ježe, za domácí vyrovnal Sturridge a vítězný gól dal čtyři minuty před koncem Malouda.

Druhým púostupujícím z této skupiny jsou fotbalisté Olympique Marseille, kteří si zajistili osmifinále po výhře 3:0 na hřišti Spartaku Moskva. Ruský klub, za který odehrál celý zápas i český reprezentant Marek Suchý, se sice může v posledním 6. kole na dnešního soupeře bodově dotáhnout, ale dál Olympique posílá už nyní lepší poměr vzájemných zápasů. V prvním duelu vyhrál Spartak na jihu Francie 1:0.

Rosického Arsenal selhal

Další český fotbalista Tomáš Rosický již tradičně nechyběl v základní sestavě Arsenalu pro Ligu mistrů na hřišti Bragy. Nepříliš pohledný zápas příliš šancí nepřinesl. Arsenal nedokázal využít převahu, a tak ho potrestal po dvou brejcích Matheus. Rosický dostal v závěru za žlutou kartu.

Rosického reprezentační spoluhráč a jmenovec Hübschman chyběl v sestavě Šachtaru Doněck kvůli dvěma žlutým kartám, ukrajinský klub vyhrál na půdě Partizanu Bělehrad 3:0 a rovněž si zajistil postup.

AC Milán může slavit

Z postupu se mohl radovat i další český fotbalista Marek Jankulovski. Zápas AC Milán v Auxerre sice tradičně strávil mezi náhradníky, ale mohl sledovat výhru 2:0 svého, která mu zajistila postup. Postupové naděje Milánských mohl ohrozit pouze Ajax Amsterodam, ale ten souboj gigantů nejslavnější klubové soutěže s Realem Madrid nezvládl a prohrál vysoko 0:4.

Druhého postupujícího  ještě nezná skupina E, kde měl od minule jistotu Bayern Mnichov. I proto možná jeho hráči podcenili zápas na půdě AS Řím, kde v poločase vedli 2:0, ale nakonec odešli poraženi 2:3. Domácí otočili utkání v poslední desetiminutovce, šest minut před koncem z penalty rozhodl Totti. Ve hře o postup však vedle římského klubu zůstává také Basilej, která dnes porazila 1:0 Kluž.

Skupina E:

AS Řím - Bayern Mnichov 3:2 (0:2) Branky: 49. Borriello, 81. De Rossi, 83. Totti z pen. - 33. a 39. Gómez. Rozhodčí: Undiano Mallenco (Šp.). Diváci: 42.789.

Basilej - Kluž 1:0 (1:0) Branka: 15. Almereras. Rozhodčí: Duhamel (Fr.). ČK: 88. Piccolo (Kluž). Diváci: 34.239.

1. Bayern Mnichov 5 4 0 1 13:6 12

2. AS Řím 5 3 0 2 9:10 9

3. Basilej 5 2 0 3 8:8 6

4. Kluž 5 1 0 4 5:11 3

Skupina F:

Chelsea - Žilina 2:1 (0:1) Branky: 51. Sturridge, 86. Malouda - 19. Bello. Rozhodčí: Schörgenhofer (Rak.). Diváci: 40.266.

Spartak Moskva - Olympique Marseille 0:3 (0:1) Branky: 18. Valbuena, 54. Rémy, 68. Brandao. Rozhodčí: Stark (Něm.). ČK: 64. Welliton (Spartak). Diváci: 43.217.

1. Chelsea 5 5 0 0 14:3 15

2. Olympique Marseille 5 3 0 2 11:3 9

3. Spartak Moskva 5 2 0 3 5:9 6

4. Žilina 5 0 0 5 2:17 0

Skupina G:

Ajax Amsterodam - Real Madrid 0:4 (0:2) Branky: 70. a 81. z pen. Ronaldo, 36. Benzema, 44. Arbeloa, Rozhodčí: Thomson (Skot.). ČK: 87. Alonso, 90. Ramos (oba Real). Diváci: 51.466.

Auxerre - AC Milán 0:2 (0:0) Branky: 61. Ibrahimovic, 90.+1 Ronaldinho. Rozhodčí: Skomina (Slovin.). Diváci: 19.500.

1. Real Madrid 5 4 1 0 11:2 13

2. AC Milán 5 2 2 1 7:5 8

3. Ajax Amsterodam 5 1 1 3 4:10 4

4. Auxerre 5 1 0 4 3:8 3

Skupina H:

Partizan Bělehrad - Šachtar Doněck 0:3 (0:0) Branky: 52. Stěpaněnko, 59. Jadson, 68. Eduardo. Rozhodčí: De Bleekere (Bel.). Diváci: 14.437.

Braga - Arsenal 2:0 (0:0) Branky: 83. a 90.+3 Matheus. Rozhodčí: Kassai (Maď.). Diváci: 16.000.

1. Šachtar Doněck 5 4 0 1 10:6 12

2. Arsenal 5 3 0 2 15:6 9

3. Braga 5 3 0 2 5:9 9

4. Partizan Bělehrad 5 0 0 5 1:10 0