Slávistické vedení věří, že ostatní hráči k podobnému kroku nesáhnou, protože jim má být do pátku vyplacena přibližně třetina z třicetimilionového závazku. "Vedení předložilo hráčům určitý návrh řešení. Věříme, že to hráči přijali a nikdo další nebude krok Petra Trappa následovat," řekl dnes ČTK slávistický tiskový mluvčí Ondřej Zlámal.

Vedení vršovického klubu podle něj do konce tohoto týdne uhradí deset z celkových 30 milionů, které hráčům a realizačnímu týmu v současnosti dluží. "Potom samozřejmě by se to mělo vyrovnat během přestupového období," podotkl Zlámal.

Trappovi už ovšem došla trpělivost a na dlužnou částku již nechtěl déle čekat. Proto minulý pátek Chovancovým prostřednictvím vypověděl Slavii smlouvu. "Petr podmínky smlouvy plní, druhá strana bohužel ne. Navíc nereaguje na naše výzvy a upozornění. Proto jsme se rozhodli reagovat tímto způsobem," řekl ČTK Chovanec.

Klub prý jeho klientovi už několikrát slíbil, že mu částku uhradí. "Nejprve mu řekli do 5. listopadu, pak do 12. listopadu, nakonec minulou středu, ale ani v jednom termínu nic nedostal. Kdyby se Slavia snažila domluvit, byli jsme otevřeni diskuzi, ale takhle nebyla jiná cesta," uvedl Chovanec, podle kterého Slavia hráči dluží čtyři měsíční platy a navíc bonusy z minulých ročníků za zisk titulu a účast v Evropské lize.

Vršovičtí závazky vůči hráči uznávají. Ztráta čtyřiadvacetiletého beka je mrzí, ale prý už se ho ke stažení výpovědi přemlouvat nechystají. "Dvakrát jsme s ním měli osobní pohovory, přemlouvat ho nebudeme. Předáme věc právníkům a ti nás budou obhajovat u arbitráže," řekl Zlámal.

Chovanec je přesvědčen, že Trapp u arbitrážní komise uspěje. Poté by ze Slavie odešel jako volný hráč. "Podle pravidel FIFA může hráč jednostranně vypovědět smlouvu, pokud mu klub tři měsíce nezaplatil. Věřím, že arbitráž rozhodne nezávisle a že do třiceti dnů bude jasno," dodal Chovanec.

Související