Edin Džeko poprvé nastoupil za Manchester City a svému novému týmu dopomohl k výhře 4:3 nad Wolverhamptonem. Citizens se díky třem bodům posunuli do čela soutěže o bod před svého městského rivala, United však mají odehráno o tři zápasy méně, zítra hrají ve šlágru kola na Tottenhamu. Chelsea porazila Blackburn 2:0, český brankář Petr Čech vychytal čisté konto. Třetí Arsenal porazil v londýnském derby poslední West Ham United jasně 3:0.

Domácí Chelsea s Petrem Čechem v brance navázala na vysokou pohárovou výhru 7:0 nad druholigovým Ipswichem z minulého týdne, i když se proti Blackburnu dlouho trápila. Rozhodly až dva rohové kopy v druhém poločase, po kterých se zblízka trefili srbský obránce Branislav Ivanovič a Nicolas Anelka. Francouzský útočník v Premier League skóroval poprvé od loňského října. Proti "Rovers" se mu mimořádně daří, dal jim už dvanáctý ligový gól v kariéře. Blackburn, který vyslal na Čecha pouhé dvě střely, nedokázal vyhrát na Stamford Bridge od února 2003.

Bosenský kanonýr Edin Džeko si odbyl premiéru v dresu Manchesteru City, kam přestoupil za 27 milionů liber z Wolfsburgu. Bývalý fotbalista Teplic nastoupil v základní sestavě po boku Argentince Carlose Téveze a nahrál na třetí gól domácích.

Ve 12. minutě však musel jen sledovat, jak poslal Wolverhampton do nečekaného vedení Nenad Milijaš. Favorizovaní domácí vyrovnali těsně po přestávce zásluhou obránce Kola Tourého. Po přestávce "Citizens" zápas otočili. Branku si připsal i mladší z bratrů Touréů Yaya. Dvakrát se prosadil Tévez, který se dotáhl se čtrnácti ligovými brankami v tabulce střelců na vedoucího Dimitara Berbatova z Manchesteru United. Hosté sice dvěma góly zápas zdramatizovali, ale na body nedosáhli.

Arsenal napravil pohárové nezdary

Arsenal jasným vítězstvím částečně napravil poslední pohárová zaváhání proti druholigovým týmům. Minulou sobotu doma "Kanonýři remizovali" v Anglickém poháru 1:1 s Leedsem, ve středu dokonce v Ligovém poháru prohráli 0:1 na půdě Ipswiche.

Svěřencům trenéra Arséna Wengera zajistili dvoubrankový náskok už během prvního poločasu Robin van Persie a Theo Walcott. Arsenal, za který kvůli chřipce nenastoupil záložník Tomáš Rosický, dominoval i po přestávce. Brankáře Roberta Greene v jeho jubilejním dvoustém ligovém utkání překonal ještě jednou z penalty van Persie.

Pro trenéra West Hamu Avrama Granta byl dnešní zápas zřejmě posledním na lavičce "Kladivářů". Nahradit by ho měl bývalý kouč Aston Villy Martin O'Neil.

Anglická fotbalová liga - 23. kolo:
Chelsea - Blackburn 2:0 (57. Ivanovič, 76. Anelka), Manchester City - Wolverhampton 4:3 (49. a 66. Tévez, 40. K. Touré, 54. Y. Touré - 12. Milijaš, 68. Doyle z pen, 86. Zubar), Stoke - Bolton 2:0 (37. Higginbotham, 63. Etherington z pen.), West Bromwich - Blackpool 3:2 (37. a 87. Odemwingie, 52. Morrison - 11. Vaughan, 80. Taylor-Fletcher), Wigan - Fulham 1:1 (57. Rodallega - 86. Johnson), West Ham United - Arsenal 0:3 (13. a 77. z pen. Van Persie, 41. Walcott).

1. Manchester City 23 13 6 4 37:19 45
2. Manchester United 20 12 8 0 43:19 44
3. Arsenal 22 13 4 5 45:22 43
4. Chelsea 22 11 5 6 38:19 38
5. Tottenham 21 10 6 5 31:25 36
6. Sunderland 22 8 9 5 25:22 33
7. Bolton 23 7 9 7 34:31 30
8. Stoke 22 9 3 10 28:26 30