Válka mezi fotbalovými hooligans v Polsku má další oběť. Výtržníci hlásící se k Wisle Krakov dnes v tomto městě ubodali šéfa tvrdého jádra fanoušků Cracovie. Informuje o tom portál Onet.pl. Je to druhý případ v krátké době poté, co předminulý víkend při rvačce fotbalových chuligánů v Lodži zemřel čtyřiadvacetiletý muž.

Hon na oběť

Podle policie mohla být pondění akce plánovaná. Třicetiletého Tomasze C. pronásledovalo asi 20 lidí v autech. Když ho dohonili, zasadili mu asi 60 ran nožem a mačetou a on zemřel krátce po převozu do nemocnice. Policie na místě zadržela dva lidi a zjišťuje, zda se účastnili vraždy. Případu se ujali i policisté ze zvláštní skupiny, která má za úkol bojovat s výtržnictvím na stadionech v zemi, která bude společně s Ukrajinou v roce 2012 spolupořádat evropský fotbalový šampionát.

Polsko se dlouhodobě potýká s násilím. Předminulou sobotu během bitky více než 150 příznivců lodžských klubů LKS a Widzew přišel o život fanoušek Widzewu, jehož pohřeb se konal v pátek za přísných bezpečnostních opatření. Den před ním se v Lodži objevily transparenty s nápisem "Smrt za smrt". Policie v souvislosti se smrtí tohoto mladíka zatkla přes dvacet lidí.

Policie neumí rvačkám předejít

V Polsku se ozývají hlasy, že policie takovým případům, jaký se stal v Lodži, neumí předcházet. O plánované rvačce hooligans nevěděla. "Pro policisty je důležitější, že zadrželi pachatele trestného činu, a ne to, že policie předešla tomu, aby se ten čin stal," popsal před několika dny v listu Dziennik "filozofii" mnohých policejních šéfů odborník na bezpečnost Stanislaw Bukowski.

"Za půldruhého roku, v době fotbalového Eura, si chuligáni domluví rvačku s německými ultras a zničí půl města," citoval Dziennik nejmenovaného úředníka ministerstva vnitra. Mistrovství Evropy ve fotbale se bude konat mezi 8. červnem a 1. červencem 2012 ve čtyřech polských a čtyřech ukrajinských městech.

Související