Brankář Petr Čech sice jednu z penalt zneškodnil, ale po nezdarech Anelky a Ashleyho Colea se Chelsea do osmifinále nedostala.

Londýnský klub poslal na stadionu Stamford Bridge do vedení až ve 104. minutě tvrdou ranou Frank Lampard, ale hostující Leighton Baines z trestného kopu v 119. minutě vyrovnal. Právě jeho pokus Čech hned v první sérii penaltového rozstřelu zneškodnil.

Anelkův pokutový kop však gólman Evertonu Tim Howard vyrazil a Ashley Cole poté přestřelil branku. Rozhodující penaltu proměnil kapitán Phil Neville, jehož tým s Chelsea neprohrál už v pátém soutěžním utkání za sebou.

"Blues", kteří v předchozích patnácti zápasech Anglického poháru neprohráli, tak nedokázali napodobit Blackburn. Právě ten v letech 1884 až 1886 naposledy v FA Cupu triumfoval třikrát v řadě.

"Povinný" postup de čtvrtfinále si pohlídal Manchester United po domácí výhře 1:0 nad Crawley z páté ligy. O nejtěsnějším vítězství nad soupeřem, jenž je v systému anglických soutěží o propastných 93 příček níž, rozhodl v 28. minutě hlavou obránce Manchesteru Wes Brown. Další branku se už favoritovi vstřelit nepodařilo, v poslední minutě navíc hráči Crawley trefili břevno.

Svěřenci Alexe Fergusona na stadionu Old Trafford zvítězili v osmém soutěžním utkání po sobě a v posledních 23 ligových a pohárových utkáních zde nenašli přemožitele.

Fotbalový Anglický pohár:
Opakovaný zápas 4. kola:
Chelsea - Everton 1:1 po prodl., pen. 3:4.
Osmifinále:
Birmingham - Sheffield Wednesday (III.) 3:0, Stoke - Brighton (III.) 3:0, Manchester United - Crawley (V.) 1:0.