Invaze vysloužilých fotbalových hvězd do zapadlých koutů bývalého SSSR je hitem posledních dní. Po Ruudu Gullitovi a Robertu Carlosovi láká ruská liga i Ronalda. Těrek Groznyj podle agentury AFP nabízí čtyřiatřicetiletému fotbalistovi osmnáctiměsíční smlouvu na osm milionů dolarů (asi 142 milionů korun).

Bývalý trojnásobný nejlepší fotbalista světa Ronaldo ukončil kariéru před dvěma týdny, kdy se s vedením brazilského celku Corinthians dohodl na ukončení smlouvy, která mu měla vypršet po sezoně.

Střelec rekordních 15 gólů na mistrovství světa by mohl do Grozného přijet v březnu, kdy by měl výběr brazilských mistrů světa z roku 2002 sehrát přátelské utkání s Těrekem. "Kanárky" do Ruska pozval čečenský prezident Ramzan Kadyrov.

Groznyj se netají velkými ambicemi, a už proto angažoval jako trenéra nizozemskou legendu Ruuda Gullita. V ruské lize také působí Ronaldův někdejší spoluhráč obránce Roberto Carlos, jenž kvůli obavám o bezpečnost odešel z Corinthians a podepsal dvouletou smlouvu údajně na devět milionů dolarů s Machačkalou.

Podívejte se, jak vítali Gullita

Související