Sedmadvacetiletý Besta přestoupil do Slavie před dvěma lety z Brna. Podepsal tříletou smlouvu, ale sešívaný dres oblékal jen několik měsíců. Klub ho totiž vyřadil z kádru a v prosinci 2010 mu dal výpověď.

Bývalý reprezentant do 21 let se ovšem se svým osudem nehodlal smířit a případ podal k prošetření arbitrážní komisi. Ta v pátek rozhodla ve prospěch Besty. "Arbitrážní komise jen potvrdila právní názor Aleše Besty, který dlouhodobě tvrdil, že je výpověď od Slavie neplatná," řekl ČTK Petr Masek, který Bestu u arbitrážní komise zastupoval jako hráčův zmocněnec.

Vedení Slavie zatím nechce celou věc komentovat. "K verdiktu se budeme moct vyjádřit až ve chvíli, kdy oficiální vyjádření arbitrážní komise dostaneme k dispozici," prohlásil tiskový mluvčí Slavie Ondřej Zlámal.

Jako důvod ukončení smlouvy uvedla Slavia před třemi měsíci, že Besta není zdravotně způsobilý vykonávat svou činnost. Exbrněnský útočník ovšem od října nastupoval za B-tým.

Slavný pražský celek, který v současnosti bojuje o udržení mezi fotbalovou elitou, tak zřejmě bude muset s Bestou obnovit spolupráci. Není ani vyloučeno, že důrazný forvard na jaře opět vyběhne na ligový trávník v červenobílém dresu, ve kterém odehrál pouze 8 zápasů.

"Hovořil jsem s panem Platilem, který od nás dostal určitou nabídku. Teď je na Slavii, jak se k věci postaví. Za sebe říkám, že bych s návratem do Slavie problém neměl. Uvidíme, co přinesou nejbližší dny. Jasněji by mohlo být do poloviny příštího týdne," komentoval situaci sám Besta.

Související