Fotbalisté AC Milán porazili ve šlágru 27. kola italské ligy Neapol 3:0 a v čele tabulky mají už pětibodový náskok na svého městského rivala Inter. V základní sestavě domácích se objevil poprvé v sezoně i Marek Jankulovski.

Český obránce odehrál proti svému někdejšímu zaměstnavateli 70 minut, poté byl za stavu 1:0 vystřídán. V dosavadním průběhu Serie A nastoupil Jankulovski jen dvakrát, jednou v poslední minutě a podruhé na závěrečnou čtvrthodinu.

Třetí tým tabulky Neapol sehrála s AC vyrovnaný první poločas, ihned po přestávce však Ibrahimovic proměnil penaltu na ruku Aroniky a domácí už si tři důležité body nenechali vzít. Definitivně zlomili odpor Neapole dvěma slepenými góly Boatenga a Pata v závěrečné čtvrthodině.

Brazilec Pato měl zásluhu na všech třech brankách. Nejprve získal pro AC penaltu, když mu Aronica rukou zabránil hlavičkovat před branku. Boatengovi pak perfektně přihrál na druhý gól. Sám vzápětí zakončil rychlý protiútok, když střelou zpoza velkého vápna přes dva obránce nedal brankáři De Sanctisovi šanci.