Poprvé v Lize mistrů a hned do čtvrtfinále. To je realita fotbalistů Tottenhamu, kteří v osmifinále vyřadili AC Milán. Papírový favorit vyhořel i ve druhém středečním utkání, v němž Valencie vypadla se Schalke 04.

Tottenham vsadil na jistotu

AC Milán s Markem Jankulovským v obraně potřeboval na stadionu Tottenhamu vyhrát, protože na San Siru prohráli 0:1.
Tottenham nastřílel v Lize mistrů ve čtyřech předešlých zápasech doma 14 branek, ale nyní vsadil na opatrnost a pověsti útočného týmu zůstal dlužen.

Za první půli neměl výraznější šanci a naopak musel čelit několika nebezpečným akcím AC Milán, které se pokoušel zakládat i Jankulovski, jenž letos nastoupil v Lize mistrů poprvé a odehrál 70 minut, na začátku druhé půle dostal žlutou kartu.

Nejblíž ke gólu byl v 26. minutě Robinho, který mohl po přihrávce od Pata potrestat vyběhnutí brankáře Gomese, ale střela mu nesedla a na brankové čáře stihl odvrátit nebezpečí domácí bek Gallas.

I když Tottenham po změně stran na chvíli přidal, postupně znovu získali převahu hosté. V útoku jim však chyběla myšlenka a gól navzdory častějšímu držení míče vstřelit nedokázali. V 65. minutě se ve velkém závaru před brankářem Gomesem neprosadili Pato ani Robinho.

Schalke se probralo

Zápas v Gelsenkirchenu nabídl víc šancí i branek. Valencie se rychle vymanila z úvodního náporu Schalke a získala převahu. Tu korunoval v 17. minutě Ricardo Costa, kterého trefil do hlavy ostrým centrem Mehmet Topal a míč se odrazil do sítě.

Hráči Schalke, kterým se v Bundeslize moc nedaří a jsou až desátí, však do poločasu vyrovnali. Z přímého kopu se krásně k tyči trefil Farfán. A peruánský reprezentant stál i u zrodu rozhodující situace. V 52. minutě vystřelil a Gavranovič dorazil míč do branky a svůj debut v soutěži si bude určitě dlouho pamatovat. Pomohlo mu ovšem velké štěstí: míč zamířil za čáru až poté, co se odrazil od obou tyčí.

Hráči německého celku pak mohli děkovat brankáři Neuerovi, který zlikvidoval několik velkých šancí, především Adurizův sólový únik. V závěru Valencie riskovala a po brejku do otevřené obrany korunoval své skvělé vystoupení povedeným obloučkem Farfán.

Tottenham Hotspur - AC Milán 0:0
Rozhodčí: De Bleeckere (Belg.).  Diváků: 34 320. První zápas: 1:0, postupuje Tottenham.

Schalke 04 - FC Valencie 3:1
Branky: 40. a 90.+4 Farfán, 52. Gavranovič - 17. Ricardo Costa. Rozhodčí: Eriksson (Švéd.). Diváků: 53 517. Poločas: 1:1. První zápas: 1:1, postupuje Schalke.