Laštůvkův Dněpropetrovsk v 21. kole ukrajinské ligy remizoval 2:2 na půdě Metalistu Charkov, ze který osm minut před koncem vyrovnával Brazilec Cleiton Xavier střelou patičkou přes hlavu, takzvaným "škorpióním" kopem.

Dněpropetrovsk vedl nad Metalistem ještě v 73. minutě 2:0 po trefách Konopljanky. Jenže pak snížil Xavier, ale hlavní parádu předvedl za dalších osm minut.

Nabíhal si na přední tyč na centr, míč mu však šel za záda. Sedmadvacetiletý záložník se však přesto pokusil o zakončení. Vykopl nohy do vzduchu a patičkou tečoval míč přesně na vzdálenější tyč. Brankář Laštůvka byl bez šance.

Dněpropetrovsk tak na třetím místě místě ztrácí už devět bodů na druhé Dynamo Kyjev, Metalist je o šest bodů zpět čtvrtý.