Fotbalisté Bayernu Mnichov odplatu za loňský neúspěch ve finále Ligy mistrů s Interem Milán nezvládli.

Zápas v mnichovské Allianz Areně zvedal diváky od začátku až do konce ze sedadel. Hrál se atraktivní fotbal, při kterém nebyl čas na nudu.

Inter přijel po domácí prohře s ofenzivními plány a už ve čtvrté minutě vyrovnal průběžné skóre dvojzápasu poté, co se Eto'o dostal hbitě za obranu.

Jenže bavorský klub dokázal využít toho, že Italové se až příliš soustředili na ofenzivu. Ve 21. minutě se opřel do míče na hranici šestnáctky Robben, jeho technický pokus nedokázal Júlio Cesar zkrotit v rukavicích a dobíhající Goméz se prosadil střelou přes hlavu.

Zápas zvratů zvládl lépe Inter

Za devět minut už Bayern vedl po akci, která zrcadlově připomněla branku Interu: Müller zaběhl za obranu a nemýlil se. Jen centimetry od třetí trefy byli domácí ve 40. minutě, kdy se míč kutálel po brankové čáře, ale nakonec ho hráči Interu poslali do bezpečí.

Po pauze toho Bayern litoval. Italský celek se nevzdal a pokračoval v otevřené přestřelce, kterou zdramatizoval vyrovnávacím gólem v 66. minutě Sneijder.

A když zanedlouho musel jeho kolega z nizozemské reprezentace Robben kvůli zranění opustit sestavu Bayernu, přišel domácí tým o motor většiny akcí a hosté ze závěrečného náporu rozhodli. V 88. minutě vstřelil postupový gól Panděv.

Všechny góly dal Manchester

Od anglicko-francouzské odvety na Old Trafford se očekávala vyrovnaná bitva, v níž budou mít navrch taktické plány.

Všechny předpoklady ale změnil už v páté minutě Rooney, jenž našel na hranici ofsajdu před prázdnou brankou Hernándeze, který dal první gól celého dvojutkání a ukončil pětizápasovou sérii Marseille bez inkasované branky.

Hosté nedali svoji kůži lacino, tlačili se do útoku a měli i několik nadějných šancí. Nejblíže vyrovnání byl po rohu ve 36. minutě Diawara, ale jeho hlavička se mezi tyče nevešla.

Soustředěná hra svěřenců Alexe Fergusona už soupeři nedovolila zvrat, ale bylo k tomu potřeba druhé Hernándezovy branky patnáct minut před koncem. V závěru si totiž vstřelil po rohu Brown vlastní gól a utkání pořádně zdramatizoval. Na postupu United se ale již nic nezměnilo.

Odvetná osmifinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:

Bayern Mnichov – Inter Milán 2:3 (2:1)

Branky: 21. Goméz, 30. Müller – 4. Eto'o, 63. Sneijder, 88. Panděv. Rozhodčí: Proenca (Port.). První zápas 1:0, postupuje Inter Milán. Diváci: 66 000.

Manchester United – Olympique Marseille 2:1 (1:0)

Branky: 5. a 75. Hernández – 84. vlastní Brown. Rozhodčí: Fernández (Šp.). První zápas 0:0, postupuje Manchester United. Diváci: 74 000.