Hašek se o funkci ve výkonném výboru ucházel s vědomím jen malých šancí na úspěch, jelikož ve výboru již působí zástupce sousedního Slovenska František Laurinec.

To se nakonec potvrdilo a Hašek při volbě nenavázal na dosud posledního člena výkonného výboru UEFA z České republiky Františka Chvalovského. Ten svůj post opustil v roce 2002 po problémech spojených s podnikatelskými aktivitami.

"Výsledek prvního kola byl ale velmi dobrý, sedmnáct hlasů představuje téměř třetinu. A i když ve druhém kole to už bylo jenom osm hlasů, nemáme se za co stydět. Šance byla mizivá, ale bylo naší povinností ji zkusit. V případě, že budu i v budoucnu ve funkci předsedy ČMFS, znovu se pokusím do výkonného výboru UEFA postoupit," řekl Hašek pro svazový web.

Šéfem UEFA byl na čtyři roky zvolen Michel Platini, který si vychutnal dlouhý aplaus celého sálu.

Členství ve výboru na kongresu obhájili Ukrajinec Hryhorij Surkys, Turek Senes Erzik, Španěl Ángel María Villar Llona a Rumun Mircea Sandu, který ve druhém kole získal 15 hlasů. Třemi nováčky jsou Rus Sergej Fursenko, Bulhar Borislav Michajlov a Švýcar Peter Gilliéron.

Překvapivě neuspěla fotbalová legenda Grzegorz Lato, který je předsedou polského svazu, spolupořadatele mistrovství Evropy 2012.

 

Místa ve výkonném výboru ztratily Portugalsko a Rumunsko. Změnil se i zástupce kolébky fotbalu Velké Británie, protože dlouholetého člena Geoffreyho Thompsona z Anglie, který se rozhodl odstoupit, nahradil Jim Boyce ze Severního Irska.

V roli zástupce UEFA ve výkonném výboru FIFA pak Franze Beckenbauera nahradí šéf německého svazu Theo Zwanziger.

Složení výkonného výboru UEFA:

Předseda: Michel Platini (Fr.).

Místopředsedové: Senes Erzik (Tur.), Ángel María Villar Llona (Šp.), Jim Boyce (Sev. Ir.), Marios Lefkaritis (Kypr).

Další členové výboru: Theo Zwanziger (Německo), Giancarlo Abete (Itálie), Allan Hansen (Dánsko), František Laurinec (Slovensko), Michael van Praag (Nizozemsko), Abraham Luzon (Izrael), Hryhorij Surkys (Ukr.), Liutauras Varanavičius (Lit.), Sergej Fursenko (Rus.), Peter Gilliéron (Švýc.), Borislav Michajlov (Bulh.).

Související