Nejvýkonnější a také nejdražší sériově vyráběné auto na světě dostal brazilský fotbalista Roberto Carlos k nedělním osmatřicátým narozeninám.

Bugatti Veyron, šestnáctiválec o obsahu tisíc koní, mu daroval majitel ruského klubu Anži Machačkala Sulejman Kerimov. Stejný vůz slíbil všem hráčům, pokud klub během příštích čtyř let vyhraje ruskou ligu. V tom případě by se v luxusním autě za 2,6 milionu dolarů mohl prohánět i útočník Jan Holenda. Loni skončila Machačkala při své první sezoně mezi ruskou elitou jedenáctá.

Miliardář Kerimov, jehož majetek magazín Forbes ohodntil na 5,5 miliardy dolarů, koupil dagestánský klub v lednu a hned v únoru přilákal Roberta Carlose. Mistr světa z roku 2002 má dvouletou smlouvu, která mu vynese devět milionů dolarů ročně. Auto, které jezdí rychlostí přes 400 km/h, je bonusem navíc.

Podle serveru Life Sports dal miliardář na oslavě v hotelu bývalé hvězdě Realu Madrid malý model vozu. Venku pak překvapeného hráče čekal skutečný automobil. Carlos si nový přírůstek do svého autoparku už nechal poslat do Sao Paula.

Test vozu Bugatti Veyron