Barcelonský Lionel Messi a madridský Cristiano Ronaldo se předhání ve střílení gólů a přetahují se o pozici nejlepšího fotbalisty světa, poslední tři roky jím byl vždy jeden z těchto dvou.

Kdo je lepší? Messi, nebo Ronaldo? Otázka, na kterou baví hledat odpověď celý fotbalový svět. A oba hráči všem dávají do ruky slušné argumenty – Messi letos nasázel ve všech soutěžních zápasech už 49 gólů, Ronaldo se nenechává zahanbit a trefil se jednačtyřicetkrát. Ve španělské lize vede Messi poměrem 30:29. Vypadá to jako souboj, který je tak trochu mimo pozemskou realitu.

A právě počínání těchto dvou může výrazně určit ráz El Clásica. To podzimní skončilo drtivým vítězstvím Barcelony 5:0, Messi šéfoval katalánskému orchestru, Ronaldo si neškrtl a zaujal tak nejvíce svou rozepří s barcelonským koučem Pepem Guardiolou.

"Mysíme si, že můžeme hrát stejně dobrý fotbal jako oni, protože nejsou přece z jiného světa. Kdo se směje naposledy, ten se směje nejlépe. A já doufám, že to bude Madrid,“ nechal se před sobotním šlágrem slyšet Ronaldo. V zápase skórovali jako Messi, tak i Ronaldo. Oba se trefili z pokutového kopu.

Ačkoliv jsou oba výteční kanonýři, některé statistiky před El Clásicem jdou proti nim. Ronaldo v sobotu dal Barceloně vůbec svůj první gól, Messi se premiérově trefil proti týmu, který vedl trenér José Mourinho, a to až na devátý pokus. Proti Realu se ale malý Argentinec trefil už osmkrát a vstřelil mu i svůj vůbec první hattrick.

Sobotní klání bylo prvním ze čtyřdílné série El Clásico. Ve středu si to oba kluby rozdají ve finále španělského poháru a v dalších dvou týdnech se střetnou o postup do finále Ligy mistrů. Těšme se.

 

Související